április 28, 2024

Vereség Miskolcon

Bő másfél harmadon át remekül tartotta magát együttesünk a címvédő otthonában, ám a hajrára kijött a két gárda közti erőkülönbség.

Miskolcra, a MOL Liga címvédőjének otthonába látogatott ma este csapatunk. A találkoznak egyértelműen a hazaiak voltak az esélyesei, ugyanakkor a mieink is azt ígérték, hogy igyekeznek mindent elkövetni azért, hogy megnehezítsék a listavezető borsodiak dolgát. Ez persze nem ígérkezett egyszerűnek, különösen úgy, hogy az eltiltott Dörök Bence, az UTE ellen lábtörést szenvedett Szepessy Máté, a gyenge teljesítménye miatt hazaküldött lett Kolesnikovs, valamint ezt a miskolci túrát kihagyó Peterdi Imre sem állt a csapat rendelkezésére.

A mérkőzés szűk fél órás késéssel kezdődött, mert a játékvezetők egy baleset miatt kisebb dugóba keveredtek, így nem értek oda időben a Miskolci Jégcsarnokba. Az első húsz percben azonban nem igazán lehetett látni a jégen azt a különbséget, melyet a két csapat lehetőségei, valamint játékosállománya alapján gondolni lehetett. A DAB csapata ugyanis kitűnően állta a nem túl erőteljes Jegesmedve-rohamokat, így a játékrész derekáig tartotta is a döntetlent. A 12. perc elején azonban megszerezte a vezetést a Miskolc, méghozzá a dunaújvárosi meccsen győztes találatot jegyző Sagert lövésével, ám a Bikák nem adták olcsón magukat, s Németh Péter a 18. percben egyenlített, így a hét-hét kapura lövést hozó első harmad 1-1-es döntetlennel ért véget.

A második húsz perc nagyon érdekes játékot hozott, a házigazdák továbbra sem tudtak felpörögni, mert a DAB kiválóan akadályozta meg, hogy a miskolciak felgyorsítsanak, így a 29. percig nem is változott az eredmény. Ekkor azonban újra előnybe került a hazai egylet, ami azért volt különösen fájó, mert Tóth Adrián emberhátrányból vette be Lindoff ketrecét (2-1). Sokáig azonban ennek sem örülhettek a borsodiak, mert még ugyanebből az emberfórból Borbás egyenlített, így kezdődhetett minden elölről (2-2). A 34. percben sajnos megvillant Galanisz is, aminek tavaly még nagyon örültünk volna, ám a volt dunaújvárosi kedvenc már a Jegesmedvéket erősíti, így újra vezetéshez jutottak a hazaiak (3-2). Erre is gyorsan válaszolhatott volna azonban a DAB, de Németh Péter büntetőt hibázott, majd nem sokkal később Dudas révén kihasznált egy fórt a Miskolc is, így 3-3 helyett 4-2-es hazai vezetéssel vonultak újabb pihenőjükre a felek.

A harmadik etapban hamar elvette a mieink kedvét a felzárkózástól a hazai alakulat, mivel Booras már a 42. percben betalált, s itt gyakorlatilag el is dőlt a meccs, hiszen háromgólos hátrányból már nem nagyon volt visszaút a Bikák számára (5-2). Az ötödik gól után már nyugodtan játszhattak a hazaiak is, míg az erősen tartalékos Acélbikák elfáradtak, s ezt Somogyi, majd Sagert “büntette” újabb góllal (7-2). A véghajrá sajnos már semmi izgalmat nem hozott, így hiába tartotta jól magát sokáig, s játszott még veszélyesebben is ellenfelénél az Acélbikák csapata, végül a miskolciak örülhettek a fölényes, 7-2-es győzelemnek.

DVTK-Jegesmedvék – DAB 7-2 (1-1, 3-1, 3-0)

DAB: Lindoff, Smith (1), Rasulov, Azari, McCann, Revák, Lencsés, Hruby, Németh 1, Borbás 1 (1), Bushbacher (2), Kedves, Léránt, Magosi, Odnoga, Szepessy B., Krukk, Mátyásy, Nagy. Vezetőedző: Lee Gilbert.