április 27, 2024

Szép búcsú a szezontól

Az 500. alapszakasz meccsét játszó Somogyi Balázs triplájával győzte le hosszabbításban együttesünk a Ferencváros gárdáját az Erste Liga – számunkra – utolsó mérkőzésén.

A szezon utolsó meccsére készültek Acélbikáink ma este az alapszakaszt már megnyerő Ferencváros ellen, s bár a vendégek tartalékosan vágtak neki az összecsapásnak, így is inkább mellettük szólt a papírforma. A meccs előtt csapatkapitányunkat, Somogyi Balázs köszönthettük, akinek a mai volt 500. alapszakasz, összességében a 600. Erste Liga találkozója, s nemcsak ő, hanem a csapat többi tagja is igyekezett megadni ennek a módját.

Hokisaink ugyanis jól álltak bele a meccsbe, mely ugyan nem kezdődött túl nagy iramban, de ahogy belemelegedtek a játékosok, egyre több szép megoldást láthattunk mindkét csapat részéről. Az első gólra a 15. percig kellett várni, s ezt éppen az ünnepelt szerezte, miután Léránt passza a játékvezető korcsolyáján irányt változtatva pattant kapitányunk elé, aki közelről a tehetetlen, első Erste Liga meccsét játszó Földes kapujába lőtt (1-0).

A gól után igyekezett fokozni a nyomást a Fradi, de Valenta kapus és a védelem jól állt a lábán az első felvonásban, így a szünetre minimális hazai fórral vonultak a felek. a térfélcserét követően egy gyors kontra végén Tóth Adrián egyenlített mindössze 23 másodperc elteltével, de a folytatás továbbra is oda-vissza játékot hozott, melyben hiába akadtak lehetőségek mindkét oldalon, Valenta és Földes is több remek védéssel őrizte ketrecét, ám az is igaz, hogy a mindössze 18 esztendős hazai hálóőrnek volt több feladata.

A harmadik felvonást remekül kezdték az Acélbikák, Szalma fonákkal visszatett korongjából Somogyi lőtt, Földes nagyot védett, de a kipattanót elvitte mellett 91-esünk, s az üres kapuba passzolt a 41. percben (2-1). A Fradi küzdött az egyenlítésért, de sem előnyben, sem egyenlő létszámban nem sikerült mattolniuk Valentát, míg a túloldalon Somogyi járt közel a mesterhármashoz. A véghajrában Földes helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Fodor Szabolcs, s húzása ezúttal bejött, mert egy távoli lövés lecsorgott Valentáról, s a duplázó Tóth Adrián közelről nem hibázott, így fél perccel a rendes játékidő letelte előtt egalizált a Fradi.

Jöhetett tehát a hosszabbítás, melyből idén egyet sem tudtak megnyerni hokisaink, s ez sem kezdődött jól, mert Valentának két szólót is hárítania kellett. A második után viszont Léránt ugrott ki ziccerben, csak szabálytalanul tudták megakadályozni, így emberelőnyben zárhattuk le a meccset. Sikerült is, méghozzá Somogyinak köszönhetően, aki Szalma keresztpasszát zúdította Földes mellett a kapuba, így sikerült legalább szépen, 3-2-es győzelemmel zárni a szezont.

DAB – FTC-Telekom 3-2 (1-0, 0-1, 1-1, 1-0) – hosszabbítás után

DAB: Valenta – Léránt (1), Varga (1), Somogyi 3, Nemes, Szalma (2) – Ahonen, Sziszak, Strenk, Zorin, Janech – Bánki, Raskin, Nagy, Kuminka, Atamancsuk – Zakarevics, Savolainen, Vaculik, Károly, Pinczés. Vezetőedző: Niko Eronen.

FTC: Földes – Boros, Hrabal (2), Turbucz, Nemec (1), Tóth A. 2 – Seregély, Bán, Banga, Kocsis, Németh – Marva (1), Haranghy, Turcotte, Farkas, Tóth G. – Karmeniemi, Kestila. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.