április 27, 2024

Végül biztosan nyert a listavezető

Két harmadig a Fradit is meg tudták szorongatni hokisaink, de végül négygólos, 5-1-es sikernek örülhetett Acélbikáink ellen az Erste Liga éllovasa.

Az éllovas Ferencváros otthonában kezdte meg az Erste Liga második szakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata kedden este fél héttől. A találkozó favoritjának a Fradi számított, ám alaposan megfiatalított együttesünk bízott abban, hogy képes lesz megnehezíteni ellenfele dolgát.

Ez az első felvonásban annyiban sikerült is, hogy hiába szerezte meg a vezetést már a 6. percben Turcotte révén a házigazda, a folytatásban már nem sikerült mattolniuk Tóth Balázst, aki remek védésekkel állta útját a zöldek támadóinak. A túloldalon viszont nem sok feladata volt Nagy Kristófnak, mert mindössze háromszor tudtak eljutni kapura tartó lövésig a mieink, így az első szünethez érve 1-0-s fővárosi előnyt mutatott az eredményjelző.

A térfélcsere után több veszélyes támadása volt a mieinknek, mégis a Fradi szerzett gólt Kulmalának köszönhetően emberelőnyből, majd a harmad derekához közeledve Kestila is bevette a DAB ketrecét, s már hárommal mentek a hazaiak (3-0). A játékrész második felében sorozatban fújták be a kiállításokat a játékvezetők, s a mieinknek emberhátrányból, Szalma találatával össze is jött a szépítés a 36. percben (3-1).

A harmadik felvonást újabb Kulmala-gól nyitotta, majd előbb egy kimaradt dunaújvárosi fór miatt szomorkodhattunk, aztán azért, mert az 53. percben Turbucz már az ötödik hazai találatot jegyezte (5-1). A meccs hajrájában kétszer is támadhattak emberelőnyben hokisaink az újabb gólért, de nem tudtak már betalálni, így a Fradi igazolta a papírformát, s 5-1-s sikerrel tartotta otthon a három pontot.

FTC-Telekom – DAB 5-1 (1-0, 2-1, 2-0)

FTC: Nagy K. – Roth, Marva, Galajda (1), Brady (1), Kulmala 2 – Hrabal (2), Bán, Kestilä 1, LaPorte, Nemec – Seregély, Crespi (1), Turbucz 1, Banga (1), Németh – Farkas (1), Haranghy, Tóth G., Turcotte 1. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.

DAB: Tóth – Léránt, Ahonen, Savolainen, Somogyi, Szalma 1 – Léhi, Varga, Atamancsuk, Nemes, Janech – Belicenka, Sziszak (1), Michalevic, Károly, Zorin – Bánki, Vaculik, Kuminka, Strenk, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.