április 27, 2024

FTC-Telekom – DAB edzői értékelések

Fodor Szabolcs, vezetőedző, FTC-Telekom:„Nagyjából azt kaptuk, amire számítottunk. Tudjuk, hogy a nemzetközi szünetek után döcögni szokott a játék, nyilvánvaló, hogy 8-9 nap kihagyás után nem lesz ugyanolyan, mint amikor folyamatosan meccsben vagyunk. Ez ma is így volt, fel voltunk rá készülve. Ráadásul a mostani nemzetközi szünet alatt nagyon keményen edzettünk, szóval semmiképp sem számíthattunk arra, hogy minden simán megy majd. A legfontosabb az volt, hogy a nagyon fontos három pontot így is megszerezzük. Lehet, hogy nem volt a legegyszerűbb, lehet, hogy picit akadozott a gépezet, de a legfőbb cél a győzelem volt, az pedig, talán nem nagyképűség azt mondani a látottak alapján, hogy egy percig sem forgott veszélyben.”

Niko Eronen, vezetőedző, Dunaújvárosi Acélbikák: „Nem hinném, hogy túl sok könnyűnek nevezhető mérkőzésünk lenne ebben a ligában, de ezzel együtt is eléggé szét voltunk esve az első harmadban, sok egyéni hibát vétettünk, a Fradi abszolút kontrollálta az eseményeket. A második harmadban egy kicsit jobban alakultak a dolgok számunkra, végre támadásban is eltöltöttünk egy kis időt. A harmadik harmadra visszatértek a hibák, meg kell találnunk a módját, hogy jóval tovább meccsben maradjunk, egy-két gólon tartsuk az ellenfelet, mert ekkora különbség mellett kevés esélyünk marad a végén a pontszerzésre. Túl sok volt a nagy hiba a harmadik harmadban ehhez. Összességében nézve, a meccs előtt munkát, odaadást, önfeláldozó küzdelmet kértünk a srácoktól, ezt pedig megkaptuk tőlük, úgyhogy nem hibáztathatom őket. Meg kell tanulnunk, hogyan játsszunk ezen a szinten, és mit jelent ebben a ligában játszani. Ráadásul gyorsan kell tanulnunk, csütörtökön már jön is a következő meccs. Viszont úgy érzem, az előző meccshez képest léptünk egyet előre ezzel a szinte új csapattal is, szóval bizakodva várom a folytatást.”

(Kép forrása: FTC/Tumbász Hédi)