május 12, 2024

Nagyon bosszantó vereség Fehérváron

Hiába uralta a játékot bő negyven percen át, s vezetett az 57. percig, szétlövés után 3-2-es vereséget szenvedett együttesünk a FEHA19 elleni megyei rangadón.

Székesfehérváron, a FEHA19 elleni megyei rangadón korcsolyáztak jégre a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói ma este negyed hattól. A találkozó mindkét gárda számára nagyon fontos volt, s ennek szellemében is kezdtek a felek, de a nagy iramban csak -egy-egy távoli lövéssel tesztelték a kapusokat a játékosok. Az első igazán nagy helyzet a mieink előtt adódott, de Dostalek ziccerét védte Melnyicsuk a 4. percben.

Nem sokkal később megkapta első fórját együttesünk, de nem tudott élni vele, majd a túloldalon kétszer kellett emberhátrányban védekeznie az Eronen-legénységnek, s bár ezt a négy percet nagyon megnyomta a FEHA Tóth Balázs háromszor, míg a kapuvas egyszer segítette ki hokisainkat. A harmad hajrája viszont remekül alakult Acélbikáink számára, mert a 19. perc elején Svars lövésébe Sziszak ért bele védhetetlenül, majd mindössze húsz másodperccel később egy korongszerzés után Szalma passzolt Blomberg elé, aki óriási gólt ragasztott a fehérvári kapuba, így az első szünetre 2-0-s dunaújvárosi vezetéssel vonultak a felek.

A második harmad eleje egyértelműen a DAB csatárainak és Melnyicsuk kapus párharcairól szólt, ám hiába alakítottak ki a mieink több nagy helyzetet is ellenfelük kapuja előtt, a hazaiak orosz hálóőre meccsben tartotta csapatát. A fehérváriak a felvonás első dunaújvárosi emberelőnye alatt tudtak először komolyan veszélyeztetni, majd a folytatásban többször is tesztelték Tóthot, aki azonban rendre megoldhatatlan feladat elé állította a vendéglátókat. A játékrész hajrájához közeledve egyre több pontatlanság bosszantotta mindkét oldalon a szakvezetőket, jobbára távoli lövésekkel próbálkoztak a csapatok, mert a kapuk előterét jól védte mindkét alakulat, de ezekből nem született újabb találat, így a záró húsz perc előtt is a mieink álltak közelebb a sikerhez.

A harmadik etap elején elcserélték magukat a hazaiak, de ezzel a fórral sem éltek a mieink, s erre rá is fáztak, mert ahogy kiegészültek a fehérváriak, Falus egy szép fonák lövéssel visszahozta egyre övéit a 46. percben (1-2). A gólra a lehető legjobban reagáltak a mieink, a következő nyolc percben gyakorlatilag beköltöztek a fehérvári harmadba, s bár olyan nagy helyzetet nem tudtak kialakítani, így is nagyon ügyesen pörgették az órát. Az 54. percben emberelőnybe kerültek a vendéglátók, s bár ezt kivédekezték hokisaink, Ambrus távoli lövése meglepte az addig remekül védő Tóthot, így 2-2-vel ért véget a rendes játékrész.

Jöhetett az öt perc ráadás, melyben sokkal aktívabbak voltak Acélbikáink, de gólt nem tudtak szerezni, így rávezetések döntöttek a pontok sorsáról. Idén ezekkel nem volt szerencséje a mieinknek, s a rossz sorozat sajnos most sem tört meg, mert a mieinktől csak Dostalek, míg a fehérváriaktól Blasko és Ulamec is betalált, így a FEHA örülhetett a 3-2-es győzelemnek.

FEHA19 – DAB 3-2 (0-2, 0-0, 2-0, 0-0, 1-0) – szétlövés után

FEHA19: Melnyicsuk – Racsinszki, Salamon, Németh, Ulamec 1, Blasko – Falus 1, Vokla, Zezelj, Dobos, Strazdins – Bogesic (1), Bajkó, Dézsi (1), Farkas (1), Ambrus 1 – Kasinski, Hrabák, Alapi, Balasits, Nádor. Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.

DAB: Tóth – Blomberg 1, Maarnela, Szalma (1), Lorraine, Dostalek – Svars (1), Sziszak 1, Hadzinikolic, Koskinen, Sillanpää – Léránt, Ahonen, Savolainen, Nemes, Somogyi – Bánki, Atamancsuk, Strenk, Károly, Michalevic. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: FEHA19/Soós Balázs)