április 28, 2024

Fővárosi hajrásiker a jégcsarnokban

Ötvenöt percig kimondottan izgalmas, élvezetes meccset játszottak Acélbikáink a listavezető Ferencvárossal, de hiába támadtunk az egyenlítésért, elég volt két hiba, s a hajrában pontosabb és hatékonyabb Ferencváros 5-2-es sikerrel vitte el a három pontot Dunaújvárosból.

A listavezető Ferencváros elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga alapszakaszát együttesünk ma este, s hokisaink ennek megfelelő hozzáállással is vágtak neki a meccsnek, melynek első öt-hat percében többször is tesztelték Nagy kapust. A Fradi a harmad derekától kezdett megérkezni a meccsbe, volt dolga Kovácsnak is, de az első emberelőny alatt a mieink jártak közelebb a vezető gól megszerzéséhez. Ami nem ment az egyik oldalon, az összejött a másikon, mert a Fradi azonnal élni tudott első emberelőnyével, s Brady “szokásos” rövid felső sarkos bombájával meg is szerezte a vezetést a 16. percben, melyet a szünetig meg is őrzött a fővárosi alakulat (0-1).

A térfélcsere után újra előnyben támadhattak hokisaink, sajnos megint eredmény nélkül, majd miután kiegészült a Fradi, egy csúnya egyéni hibát követően Kestila szemfüles fonák lövésével megduplázta vezetését a 27. percben. A bekapott gól nem vetette vissza a mieink lendületét, s bár Nagy több próbálkozást hárított, a 34. percben Károly szerezte meg első Erste ligás gólját, köszönhetően annak, hogy jó érzékkel ért bele Svars lövésébe (1-2). A harmad hajrájában előbb a mieink egalizálhattak volna, majd a Fradi játszhatott emberelőnyben, s bár többször is közel jártak harmadik góljukhoz, szerencsére rendre célt tévesztettek.

A harmadik etapot viszont erősebben kezdte a Fradi, s LaPorte pontos lövésével a 42. percben visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget, de a Bikák nem adták fel, Dostalek kapu mögül visszatett korongjára jól érkezett Szalma, s újra teljesen nyílt lett a meccs (2-3). Acélbikáink nagy erőket mozgósítottak az egyenlítésért, de az 55. percben elkövettek helyezkedési hibát, s ezt azonnal góllal büntette a jól kontrázó a Fradi Kulmala révén (2-4). A találkozó fél perc múlva végleg eldőlt, mert egy csúnyán eladott koronggal megint kontrázhatott a zöld-fehér gárda, mely LaPorte találatával zárta le a lényegi kérdéseket, s végül 5-2-es győzelemmel vitte el a három pontot a jégcsarnokból.

DAB – FTC-Telekom 2-5 (0-1, 1-1, 1-3)

DAB: Kovács – Blomberg, Maarnela, Lorraine, Szalma 1, Dostalek (1) – Svars (1), Sziszak, Pinczés, Hadzinikolic, Koskinen – Ahonen, Léránt, Savolainen, Somogyi, Nemes – Belicenka, Zaharevics (1), Károly 1, Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.

FTC: Nagy K. – Roth (2), Hrabal, Nagy G., Brady 1 (1), Kulmala 1 – Marva, Boros, Kestilä 1 (1), LaPorte 2 (1), Németh (3) – Seregély, Karmeniemi, Banga, Bán, Tóth A. – Kocsis, Haranghy, Tóth G., Turcotte, Farkas. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.