április 27, 2024

DAB – FTC edzői értékelések

Vezetőedzői nyilatkozatok a Ferencváros dunaújvárosi fellépését követően.

Niko Eronen: – Az első harmadban mindkét csapat kivárt, hogy mi történik ma, s milyen meccs is lesz ez, s bár megvolt a lehetőségünk emberelőnyből, ők voltak azok, akik egyből kihasználták a fórt, amikor megkapták az első előnyt. A második harmadban úgy éreztem, mindkét csapat elkezdett játszani, lerúgták a rozsdát a játékosok a lábukról, míg a harmadikban megvoltak a lehetőségeink, visszajöttünk egy gólra, de egy nagyon könnyelmű hibát követtünk el a negyedik gól előtt. Túl izgatottak voltunk a támadó harmadban, elvesztettük a helyünket, megnyitva nekik a lehetőséget egy kettő az egyes helyzetre, majd jött egy korongeladás, s ezt követően éreztem, hogy innen már túl nehéz lesz visszajönni. Végre lesz pár napunk pihenni és felkészülni, sok meccset játszottunk két hét alatt, de jól kell töltenünk ezt az időszakot, s biztosnak kell lennünk abban, hogy fizikálisan és mentálisan is készen állunk majd a szombati kihívásra, most már ez a legfontosabb számunkra.

Fodor Szabolcs: – Nem volt ez ennyire sima, sokáig szoros volt a meccs. Sosem egyszerű itt játszani és ez ma is ugyanígy volt, de szerencsére 3-2 után egy kicsit meg tudtunk újulni, és ott sikerült még két gólt lőni. Nagyon fontos pontokról volt szó, ezért nagyon örülünk, hogy sikerült a három pontot hazavinni. Nem tökéletes még a játékunk, s bár jövünk ki a hullámvölgyből, még nem tartunk ott, ahol a hullámvölgy előtt voltunk. Az már jó, hogy nincs annyi nagy hibánk, mint korábban, kevesebb hibát vétünk rossz helyeken, s bár azért ez ma is megvolt, de nem annyi mint előtte. A helyzeteinket is végre be tudtuk ütni, s mindig tudtunk plusz egy gólt szerezni, amikor ránk jött az Újváros, s ez adott egy magabiztosságot ahhoz, hogy a végére ne legyünk olyan görcsösek.