április 26, 2024

Ezúttal győzelem

Hátrányból fordítva arattak sima győzelmet a Hokiklub Budapest elleni felkészülési mérkőzésen Acélbikáink.

Újabb edzőmérkőzés várt ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapatára, mely ezúttal a Hokiklub Budapest együttesét látta vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. Ahogy a Vasas ellen, úgy ezúttal is erősebben kezdtek ellenfelüknél Miroslav Ihnacak tanítványai, ám egy emberelőnyből mégis a vendégek szerezték meg a vezetést a negyedik perc legvégén. A folytatásban még két alkalommal kerültek fórba a fővárosiak, ám a szimpla, majd a kettős hátrány alatt is jól védekeztek a Bikák, így ezekből nem sikerült tovább növelnie előnyét a vendégeknek. A túloldalon bőven akadt lehetőség az egyenlítésre, nemcsak egyenlő létszámban, hanem emberhátrányban is, ám vagy a lövésekbe, vagy az utolsó passzokba csúszott hiba, így az első szünetre 1-0-s Hokiklub-vezetéssel vonultak a felek.

A második harmadot nagyobb iramban kezdték az Acélbikák, s már az első percben egyenlíteni tudtak, miután Azari éles szögből leadott lövése után a kapuvasról pont Dansereau elé pattant a pakk, s ő nagy erővel a jobb alsóba vágta a játékszert (1-1). Lendületben maradtak a mieink, két kihagyott ziccer után emberelőnybe is kerültek, majd somogyi közeli találatával a vezetést is átvették a 25. percben (2-1). A folytatásban is egyértelműen a mieink irányították a játékot, de azért oda kellett figyelnie a fővárosi kontrákra is, de Hughson kapus védte, amit kellett, majd a 34. percben Kovács Bronson is bevette a vendégek ketrecét Dansereau remek passza után, így a harmadik etapot már biztosnak tűnő vezetésről várhattuk (3-1).

A záró etapnak is erősebben ugrottak neki a mieink, s egyenlő létszámban egyértelműen uralták a játékot sőt, volt olyan emberhátrányuk is, amely két-három ajtó ablak ziccert is ki tudtak dolgozni. Amennyiben valamiért meg lehetett róni az Acélbikákat, akkor az a helyzetek kihasználása volt, ám az 53. percben végre Turcotte is megszerezte első gólját visszatérése óta, majd a hazai drukkerek még jobb kedvéről Mazurek gondoskodott, aki Dansereau remek passzából állította be az 5-1-es dunaújvárosi sikert jelentő végeredményt.

DAB – HKB 5-1 (0-1, 3-0, 2-0)

DAB: Hughson, Spodniak – Mazurek 1, Silló, Pinzcés O., Hruby, Németh, Dansereau 1, Subotic, Lendak, Weninger, Ráduly, Tamás, Vuorijärvi, Kovács B. 1, Gulácsi, Kovács E., Baker, Dósa, Turcotte 1, Azari, Somogyi 1. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

HKB: Kiss, Gadácsi – Szécsi, Lévai, Horváth, Petres 1, Satek, Lőczi, Bán, Reiter, Pihlquist, Szécsi, Köllő, Rossiquel, Tornyai, Izsák, Albert, Németh, Kedves, Szappanos, Szűcs. Vezetőedző: Gröschl Tamás.

Főoldali kép: dunaujvaros.com (Ónodi Zoltán felvétele)