április 26, 2024

Ez nem a mi napunk volt!

Ráfaragott sok kihagyott helyezésre együttesünk, mely 3-2-es vereséget szenvedett hazai pályán a Vasastól.

Tegnap még a Nagytapolcsányban lépett pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, ám ma este hat órától már a Vasas elleni hazai találkozóval folytatta edzőmeccsei sorozatát Miroslav Ihnacak együttese.

Mely nem is kezdett rosszul a fővárosiak ellen, egymás után alakította helyzeteit, s bár ezeket rendre ki is hagyta, igazából csak emiatt kellett bosszankodnia a hazai drukkereknek. Éppen ezért is volt meglepő, hogy a hetedik perc legvégén Bukor távoli lövése meglepte Spodniak kapust, így a vendégek szerezték meg a vezetést (0-1). Mindössze harminchárom másodpercig örülhetett az előnynek azonban a Vasas, mert Németh Péternek ennyi idő kellett, hogy egalizáljon, majd visszaállt minden a régi kerékvágásba, vagyis a mieink támadtak, a vendégek lelkesen védekeztek, s egy-egy kontrával igyekezték meglepni a Bikákat. A harmad második felében előbb a Bikák, majd a Vasas hagyott parlagon egy-egy fórt, s mivel helyzeteivel továbbra sem gazdálkodott jól a DAB, így a szünetre 1-1-es állással vonultak a felek.

A második etapot emberhátrányban kezdte együttesünk, ám hamar kiegyenlítődött a létszám, majd a második perc derekán Mazurek lépett el szólóban, majd lőtte ki a jobb alsót, előnybe hozva ezzel a Bikákat (2-1). A második hazai gól után is megmaradt a DAB fölénye, de helyzeteikkel továbbra sem sáfárkodtak jól a mieink, így valahol törvényszerű volt, hogy szinte a semmiből jött az újabb Vasas-találat, melyet Belényesi szerzett Spodniak bizonytalankodása után a 26. percben (2-2). A folytatásban sem sokat változott a játék képe, ám hiába voltak többször is fórban a mieink, s alakítottak ki egyenlő létszámban is több helyzetet, az eredmény már nem változott a második pihenőig.

A harmadik húsz percet emberhátrányban kezdték a mieink, s bár ezt sikerült kivédekezni, a következő hátrányt követte még egy hazai kiállítás, s a kettős fórral már élni is tudott a Vasas, mely a 46. percben ismét megszerezte a vezetést (2-3). A bekapott gól után igyekezett magasabb fokozatba kapcsolni a DAB, ám ekkor elég sok hiba csúszott a mieink játékába. Az utolsó hat perchez érve kezdte el nagyon beszorítani ellenfelét együttesünk, ám hiába a ziccerek, a kapuslehozatal, újabb hazai gól már nem született, így a lelkes Vasas végül 3-2-es sikerrel távozott a jégcsarnokból.

DAB – Vasas HC 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)

DAB: Spodniak – Mazurek 1, Silló, Pinczés O., Hruby, Németh 1, Dansereau, Subotic, Lendak, Tamás, Vuorijärvi, Kovács B., Gulácsi, Turcotte, Baker, Dósa, Kovács E., Azari, Somogyi, Wéninger, Ráduly. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

Vasas: Tóth – Sági, Bödök, Schmál, Szlama, Bukor 2, Kiss, Turbucz, Székely-Mádai, Csiki, Hetényi, Farkas, Fliszár, Pápa, Szalma, Tornyai, Gáspár, Márton, Czakó, Belényesi 1, Inglis, Surányi, Kaposi. Vezetőedző: Ladányi Balázs.