május 5, 2024

Végül a MAC örülhetett

Korán jelentős hátrányba kerültek, s ugyan innen még egyenlítettek, a véghajrában kapott gólra nem volt válasza Acélbikáinknak, így 5-4-es vereséget szenvedtek a MAC elleni hazai találkozón.

A listavezető MAC HKB Újbuda elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma délután öt órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Bár valamelyest inkább a vendégek tűntek a meccs esélyeseinek, Dave Leger gárdája is bizakodva várta a találkozót, így érdekes, izgalmas csatára számíthattak azok, akik kilátogattak a jégcsarnokba.

A kezdés finoman szólva sem alakult jól, ugyanis a fővárosiak már a 25. másodpercben megszerezték a vezetést Nagy Krisztián révén, majd mikor Dóczi a 4. percben emberelőnyből is betalált, már 0-2-t mutatott az eredményjelző. A Bikák igyekeztek összekapni magukat, Szappanos ziccerénél közel voltak a szépítéshez is, ám jött egy újabb emberhátrány, melyet Terbócs váltott újabb gólra, így pontosan tíz perc elteltével már három góllal vezetett a MAC (0-3). Nem sokáig, mert negyven másodperccel később Pinczés lepte meg Bálizst egy közeli lövéssel, így ismét valamivel nyíltabb lett a meccs (1-3). A folytatásban felváltva kerültek helyzetbe a felek, s újabb emberelőnyeinek köszönhetően valamivel a MAC volt veszélyesebb, több gól már nem született az első felvonásban, így kétfás fővárosi fórral vonultak pihenőre a csapatok.

A második felvonást ismét a MAC kezdte jobban, s Nagy szólója után megszerezte negyedik találatát is, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a Bikákat, akiknek ráadásul még egy újabb emberhátrányt is ki kellett védekezniük (1-4). Miután kiegészültek a mieink, jött a szépítés Török jóvoltából, aki Pihlqvist passzát váltotta könnyű gólra a 23. percben (2-4). Az újabb hazai találat láthatóan meg is hozta a Bikák játékkedvét, egyértelműen átvették az irányítást, s ez nemcsak a helyzetekben, hanem a gólok számában is megmutatkozott. A 31. perc elején Dansereau lőtt pontosan takarásból, majd a 37. percben emberelőnybe kerültek a mieink, s mivel ezt Mazurek használta ki egy szemfüles találattal, végre sikerült egyenlíteni, a látottak alapján teljesen megérdemelten (4-4).

Az egalizálás után is lendületben maradtak Dave Leger tanítványai, s bár a harmadik felvonásra valamelyest rendezte védekezését a MAC, továbbra is inkább az történt a jégen, amit a mieink szerettek volna. Volt lehetősége együttesünknek a vezetés megszerzésére is, emberelőnyben különösen aktívak voltak a Bikák, ám vagy az irányzékba csúszott hiba, vagy Bálizs védett bravúrral. Igazságtalanok lennénk, ha nem említenénk meg a fővárosiak helyzeteit, ezekből is volt nem egy, ám Hughson is hozta, amiért kapuba állították, s egészen a véghajráig úgy tűnt, nem is változik az eredmény. Az 58. percben sajnos ellenfele harmadában veszített korongot az Acélbikák alakulata, s a lefordulásból Nagy megszerezte önmaga harmadik, csapata ötödik találatát (4-5). Azonnal le is hozta kapusát Dave Leger, ám hiába záporoztak a lövések a vendégek ketrecére, kihúzták kapott gól nélkül az utolsó másfél percet a fővárosiak, s végül 5-4-es sikerrel vitték el a pontokat Dunaújvárosból.

DAB – MAC HKB Újbuda 4-5 (1-3, 3-1, 0-1)

DAB: Hughson – Kovács (1), Nilsson (1), Mazurek 1, Pozsár, Török 1 – Dósa, Phillips, Azari, Odnoga, Pihlqvist (1) – Lencsés, Mestyán (1), Dansereau 1 (1), St. Pierre (1), Szappanos (1), Hruby (1), Jakabfy, Gebei, Németh (1), Pinczés O. 1. Vezetőedző: Dave Leger.

MAC: Bálizs – Pozsgai (1), Tornyai, Sofron (4), Nagy 3, Molnár (1) – Garát, Jászai, Orban (1), Kreisz (1), Terbócs 1 – Dóczi 1, Csollák, Kedves, Majoross, Lőczi – Bugár, Ádám, Ritter, Strenk. Vezetőedző: Kangyal Balázs.