április 29, 2024

A bronzért játszhatunk a kupában

Csak az első harmadban tudta megnehezíteni együttesünk a Hydro Fehérvár AV19 gárdájának dolgát a Magyar Kupa elődöntőjében.

A Hydro Fehérvár AV19 ellen játszotta a Magyar Kupa elődöntőjét együttesünk ma délután fél háromtól. A találkozó esélyesének a magasabb ligából érkező fehérváriak számítottak, de a mieink is elszántan vágtak neki a találkozónak, melynek első négy perce kiegyenlített játékot hozott, de elég volt egyetlen kihagyás, s egy remek kiugratással Leavens lépett meg, majd Tóth lábai között a kapuba lőtt (0-1). A bekapott gól nem vette kedvét a mieinknek, de a fehérváriak irányították a játékot, s ugyan Tóthnak nem kellett nagyokat védenie, a 13. percben Nilsson takarásból eleresztett lövésénél már ő is tehetetlen volt (0-2).

Nem sokat késett szerencsére a mieink válasza sem, mert a bő három perccel később Sillanpää tett tiszteletkört a fehérvári harmadban, majd a kék vonalról lőtt, s a meglepett Horváth mellett a kapuba vágódott a pakk (1-2). A harmad hajrájában Hadzinikolic, majd Somogyi előtt adódott újabb lehetőség, de Horváth ekkor már védeni tudott, így a vetélytárs 2-1-es vezetésével vonultak szünetre a felek.

A második etapot nagyobb elánnal kezdték a fehérváriak, s Fournier kékvonalas bombájával bő két perc után visszaállították a csapatok közti korábbi különbséget (1-3). Ez a gól láthatóan meg is fogta a Bikákat, mert nem sokkal a középkezdés után Terbócsot játszották tisztára a fehérváriak, aki kilőtte a bal felsőt (1-4). Dostalek gyorsan szépíthetett volna, majd emberelőnyben is játszhattak a mieink, de sok veszélyt nem tudtak kialakítani ellenfelük ketrece előtt. A Hydro továbbra is irányította a játékot, s könyörtelenül kihasználta a mieink újabb védelmi hibáját Leavens találatával (1-5). A mieink kapust cseréltek, a beállt Kovácsnak rögtön kettős emberhátrányban kellett bizonyítania, de megoldotta sikerrel a feladatot, így az újabb szünetig nem változott az eredmény.

A harmadik húsz perc túl sok izgalmat már nem ígért, s bár igyekeztek a mieink, háromszor is emberhátrányban kellett védekezniük, de az önfeláldozó játéknak és Kovács védéseinek köszönhetően sikerült megúszni a kritikus időszakot. A harmad második felében is megmaradt a fehérváriak nagy fölénye, hiába küzdöttek, nem tudtak közelebb kerülni hokisaink sőt, az 58. percben Mihály egy beleérős találattal alakította ki a 6-1-es székesfehérvári sikert jelentő végeredményt.
A Hydro Fehérvár AV19 gárdája végül magabiztos győzelemmel jutott be a Magyar Kupa döntőjébe, míg Acélbikáink a BJA Ferencváros meccs vesztesével játszhatnak a bronzéremért vasárnap délután fél háromtól.

DAB – Hydro Fehérvár AV19 1-6 (1-2, 0-3, 0-1)

DAB: Tóth (Kovács) – Blomberg, Maarnela, Savolainen, Nemes, Somogyi – Svars, Sziszak, Dostalek, Lorraine, Szalma – Ahonen, Varga, Hadzinikolic, Koskinen, Sillanpää 1 – Belicenka, Pinczés, Szabó, Károly, Léránt. Vezetőedző: Niko Eronen.

Hydro Fehérvár AV19: Horváth – Robertson, Campbell (1), Magosi, Hári (1), Kuralt – Phillips, Stipsicz, Leavens 2 (2), McGauley (2), Terbócs 1 (2) – Fournier 1, Kiss (1), Mihály 1, Atkinson, Laberge (1) – Nilsson 1, Vokla, Ambrus G., Németh, Ambrus Cs. Vezetőedző: Kiss Dávid.

(kép forrása: BJAHC/Várhegyi Erna)