április 27, 2024

DAB – DEAC edzői értékelések

Így látták a vezetőedzők a Debrecen dunaújvárosi fellépését.

Niko Eronen: – Az első csere jó volt, de ahogy megkaptuk az első gólt, véget ért számunkra a meccs. Feladtuk, nem dolgoztunk, nem igazán akartunk csinálni semmit, csak néztük az órát, reméltük, hogy minél előbb lepereg az idő, s hagytuk az ellenfelet szórakozni, hogy élvezzék a sportot. Azt mondtam a srácoknak a meccs után, hogy azoknak az embereknek, akik ma megvették a belépőt azért, hogy lássanak minket, ahogy a legjobbunkat nyújtjuk, tartozunk a jegy árával. Nem a klub, az edzők, a játékosok, mindenki, aki a csapat környékén van, mert nem ez az, amiért az emberek kijönnek, nem ezért töltik itt a szombat délutánjukat. Hiába vagyunk kevesebben, hiába tehetségesebb az ellenfél, az nem veheti el tőlünk azt, hogy küzdjünk azért, hogy mindkét csapat a legjobbját adja. Remélhetőleg páran visszajönnek a csapathoz és megkérdezik, miért kellene kijönniük jövő hét kedden is. Nagy köszönettel tartozunk azoknak, akik eljöttek ma és ennek ellenére is szurkoltak nekünk.

Vaszjunyin Artyom: – Nehéz volt már motiválni a harmadik harmadra a játékosokat, s igazából az ellenfelet dicsérném meg inkább, hogy a 8-0 ellenére is úgy jöttek ki a harmadik harmadra, hogy beleálltak és keményen küzdöttek, megnehezítették a dolgunkat, mi egy kicsit el is fáradtunk a végére. Összességében azonban jól beleálltunk a meccsbe, nem akartunk úgy kezdeni mint tegnap, azért a DAB-nál van sok rutinos játékos még mindig, ha találnak egy-két gólt, nehéz feltörni a védelmüket, s ezt akartuk elkerülni, nem akartuk megnehezíteni a saját dolgunkat, szóval negyven perccel elégedettek lehetünk.