május 3, 2024

Gólzápor és győzelem a bajnok ellen

Önfeláldozó játékkal, a vendégek fegyelmezetlenségeit is könyörtelenül kihasználva aratott 7-4-es sikert együttesünk a Ferencváros ellen az Erste Liga vasárnapi fordulójában.

A magyar bajnoki címvédő, s az idei szezonban még veretlen Ferencváros ellen tért volna vissza a győzelem útjára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután, de azzal is tisztában volt hazai oldalon mindenki, hogy ehhez emberfeletti munkára, s nagyon jó egyéni teljesítményekre lesz szükség.

Az, hogy a Fradi remek erőt képvisel, tudtuk természetesen, így nem volt meglepő. hogy erősen is kezdtek a zöldek, de hiába tesztelték többször is Tóth Balázst, a DAB hálóőre mindent védett. Akadtak lehetőségek persze a túloldalon is, de Nagy kapus is szép védésekkel őrizte ketrecét. A gólcsend a 17. perc elején tört meg, mikor egy kijátszott emberelőny végén Brady lőtte ki a rövid felsőt, így hiába játszottak lendületesen a mieink is, nem volt érdemtelen a fővárosiak vezetése az első harmad után (0-1).

A másodikra viszont egy sokkal tempósabb DAB jött ki a jégre, s bár Nagy kapus több bravúrral segítette ki együttesét, a 29. percben Sillanpää remek lövésére már neki sem volt ellenszere (1-1). Mindössze 14 másodpercig örülhettünk az egálnak, mert egy kapu előtti bizonytalankodást Brady büntetett szemfüles góllal, ám nem sokkal később kettős fórba kerültek hokisaink, akik Maarnela bombájával másodszor is egalizáltak (2-2). Acélbikáink láthatóan lendületben maradtak, a 33. percben Sziszak lőtte ki a ficakot takarásból, majd Lorraine büntetett góllal egy újabb hazai emberelőnyt, s máris kettő volt az előny (4-2).

A ferencvárosi játékosok több felesleges szabálytalanságát is kiállítással “honorálták” a sporik, s mikor a 37. percben Koskinen is bevágott egy kettős fórt, már madarat lehetett volna fogatni a hazai drukkerekkel (5-2). Kiengedni azonban egy pillanatig sem lehetett, hibázni meg pláne nem, mert a 39. percben Brady szólózhatott emberhátrányban, s a Fradi kanadai gólgyárosa nem is hibázta el a ziccert, így bőven ígért még izgalmakat a záró felvonás (5-3).

Melyben a mieink biztosan védekezték ki a Fradi második emberfórját sőt, miután kiegészültek, Koskinen találta meg a kapu előtt Szalmát, aki a kipattanót már behúzta a jobb alsóba, visszaállítva ezzel a két gárda közti korábbi különbséget (6-3). A folytatásban önfeláldozó munkával őrizte előnyét együttesünk, s bár újabb két emberhátrányt is kivédekezett, az 58. percben Crespi beleérős góljával újra visszajött kettőre a Fradi (6-4). A vendégek továbbra is kapus nélkül támadtak, de egy Tóth védés után Elomaa lövetett gólt üres kapura Sillanpää-vel, végleg eldöntve ezzel a találkozót, melyet remek játékkal nyertek meg 7-4-re Acélbikáink.

DAB – FTC-Telekom 7-4 (0-1, 5-2, 2-1)

DAB: Tóth – Varga, Maarnela 1, Hadzinikolic (2), Lorraine 1 (2), Somogyi (2) – Ahonen, Svars, Szalma 1, Koskinen 1 (1), Elomaa (1) – Sziszak 1, Léránt, Sillanpää 2, Nemes, (1) Dostalek – Blomberg (1), Pinczés, Strenk, Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.

FTC: Nagy K. – Seregély, Karmeniemi, Turbucz, Nagy G. (1), Kulmala – Boros, Crespi 1, Németh, Brady 3, LaPorte (1) – Bán, Roth (1), Nemec, Kestilä (1), Galajda – Banga, Haranghy, Tóth A., Farkas. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.