május 1, 2024

Hajrávereség a Brassó ellen

Nagyot küzdöttek, sokáig volt esélyük a pontszerzésre is, de végül 4-2-es vereséget szenvedtek Acélbikáink a Brassó elleni hazai összecsapáson.

A Corona Brasov elleni hazai összecsapással folytatták Acélbikáink az Erste Liga küzdelmeit ma este ha órától.

A vendégek tegnap egy igen nagy pofonba szaladtak bele a FEHA19 otthonában, s ahogy arra számítani lehetett, ezúttal lényegesen nagyobb iramban kezdtek, ám az első gólt így is a mieink szerezték, mert egy emberelőnyös figura végén szalma lőtt nagyon szemfüles gólt a kapu elé felkanyarodva, így már a 4. perc elején megvolt a hőn áhított vezetés (1-0). A vendégeket ez persze nem vetette vissza, nagyon fizikális hokival igyekeztek zavarba hozni hokisainkat, s bár egyenlő létszámban ők sem találták az utat a hazai kapuig, első emberelőnyük végén Zagidullin lőhetett, s bár ezt még blokkoltuk, a visszapattanó ellen már nem volt esélye Tóth kapusnak (1-1).

Az első felvonásból hátralévő időben akadtak helyzetek mindkét oldalon, gól azonban csak a fordulás után született, mert miközben a mieink egy kiállítást reklamáltak (talán jogosan), addig a Brassó Rokaly révén helyzetbe került, s bár első próbálkozását még védte Tóth, a kipattanót már a hálóba pofozta a vendégek csatára a 23. percben (1-2). A gól után gyorsan emberelőnybe kerültek a Bikák, s ebből Somogyi tálalt remekül Elomaa elé, aki nem is hibázta el a ziccert, így a 26. percben újra mehettek középre a felek (2-2).

A folytatás kiegyenlített játékot hozott, ám a harmad hajrájára fölénybe került a Brassó, de Tóth védéseivel tartottuk egy eredményt. A fordulást követően valamivel kiegyenlítettebbé vált a játék, de azért a Brassó volt az aktívabb, mely az 52. perc legvégén újra előnyhöz jutott, mert egy korongszerzést követően Blackwater lőhetett jó helyzetből, sajnos nagyon pontosan (2-3). Hokisaink igyekeztek váltani, volt is egy-két lehetőségük, de tőke is jó napot fogott ki, ráadásul, ahogy lehozták kapusukat a mieink, korongot szerzett a Corona, mely Rokaly üres ketrecre szerzett góljával döntötte el a pontok sorsát.

A találkozó után nem volt elégedett vezetőedzőnk, Niko Eronen, aki elmondta, hogy tudnak ennél sokkal, de sokkal jobban játszani, s nagyon bízik abban, hogy ezt vasárnap, a címvédő Gyergyói HK ellen bizonyítani is tudják.

DAB – Corona Brasov 2-4 (1-1, 1-1, 0-2)

DAB: Tóth – Varga, Maarnela, Elomaa, Szalma 1, Somogyi (2) – Ahonen, Svars, Sillanpää, Koskinen, Ödman Hadzinikolic – Moore, Sziszak, Strenk, Nemes, Dostalek – Léránt, Pinczés, Atamancsuk, Marosi. Vezetőedző: Niko Eronen.

Corona Brasov: Tőke – Piché (2), Bors (1), Kóger, Schaber, VanWormer – Williams (1), Clarke, Valchar (1), Blackwater 1, Kovács M. – Boriszenko (1), Farkas, Rokaly-Boldizsár 2, Sills (1), Zagidullin 1 – Gajdó T., Vasile N. R., Gajdó B., Vasile A. Vezetőedző: Dave MacQueen.