április 29, 2024

Küzdelmes két pont a Győr ellen

Büntetőlövések után arattak nagyon szép, 3-2-es győzelmet Acélbikáink a Győr elleni hazai összecsapáson.

A DEAC elleni bravúros sikert követően a Győr elleni hazai mérkőzésen léptek pályára Acélbikáink ma délután öt órától. A tabella középmezőnyében álló vendégek érthetően erősen kezdtek, számítottak arra, hogy benne van még a mieinkben a tegnapi meccs fáradtsága, s az első percekben bizony adtak is munkát Krajcovic kapusnak, aki szerencsére átmentette a DEAC elleni formáját. A Ladányi-csapat lendületét egy kiállítás törte meg, de ezzel nem tudtak élni a Bikák, akik a folytatásban is összeszedetten, jól védekeztek, két emberhátrányt is sikerült kivédekezniük, így az első szünetre gól nélküli döntetlennel vonulhattak a csapatok.

A második harmad elején nagyon bekezdett a Győr, mely sorozatban kapta az emberelőnyöket, de a Bikák továbbra is kiválóan védekeztek, Krajcovic is hozta a bravúrokat, így a szimpla és a közel két perces kettős hátrányt is sikerült kapott találat nélkül megúszni. A hosszú gólcsend a 32. perc elején tört meg, mikor egy szép ellentámadás végén Rybchik játszott a kapu mögül Németh Péter elé, aki fonákkal verte át Tóthot, megszerezve ezzel a vezetést a Bikáknak. Sokáig nem örülhettünk ennek, mert a zöld-fehérek újra ráléptek a gázpedálra, s a 36. percben Turbucz révén egalizáltak (1-1).

A harmadik etapnak oda-vissza játékkal vágtak neki a felek, ezúttal a Bikák játszhattak kétszer is emberelőnyben, s bár az elsővel még nem sikerült élni, a másodiknál Németh Péter nyúlt bele parádésan Szécsi lövésébe, ismét visszavéve a vezetést a Gudas-csapatnak az 53. percben (2-1). A Bikák ráadásul nagyon összeszedetten védekeztek, s ugyan akadt helyzete a győrieknek, nagyon sokáig úgy tűnt, hogy a DEAC elleni tegnapi siker után egy újabb hárompontos győzelemnek örülhet. Elég volt azonban egy apró figyelmetlenség az emberelőnyös játékban, s a vendégek sikerrel vittek végig egy kontrát, s az 59. percben Czakó révén ismét egyenlíteni tudtak.

A rendes játékidőben már nem született újabb találat, s a hosszabbításban is csak helyzetekig jutottak a felek, így a plusz pont sorsa büntetőlövésekkel dőlt el. A rávezetéseknél Krajcovic kapus megbabonázta a vendégeket, míg a túloldalon Szűcs és Rybchik is betalált, így a DAB végül nagyon fontos, 3-2-es győzelmet aratott, s ezzel pontszámban beérte a tabellán a Titánok gárdáját.

DAB – UNI Győr ETO HC 3-2 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0) – büntetőkkel

DAB: Krajcovic – Bubnov, Pozsár, Kabatayev, Szappanos, Török – Benke, Bobcek (1), Németh P. 2, Rybchik (1), Szűcs 1 (1) – Erdély, Szécsi (1), Horváth, Németh Á., Lőczi – Dudkin, Druja, Gebei G., Marosi, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.

Győr: Tóth – Tornyai, Vas, Dézsi (1), Schmál (1), Turbucz 1 – Bukor, Kováts, Bödök, Czakó 1, Odnoga – Bugár, Léránt (1), Madácsi, Páterka, Szalma – Erdőhelyi, Sipák, Majoross, Mesterházy, Szlama. Vezetőedző: Ladányi Balázs.