április 29, 2024

Ismét a DEAC vár az Acélbikákra

Ezúttal Debrecenben mérik össze erejüket Acélbikáink a Magyar Kupa tavalyi győztesével.

Remekül sikerült Acélbikáink számára az Erste Liga legutóbbi két fordulója, ugyanis jégkorongozóink előbb a DEAC gárdáját gyűrték le 4-2-re, majd a Győr ellen is diadalmaskodtak büntetőlövések után (3-2), így szinte megtriplázták pontjaik számát a sorozat alapszakaszában. A két szép sikert követően jutott egy kis pihenő a gárda tagjainak, mert a válogatott szünet miatt egy hétig szüneteltek a küzdelmek az Erste Ligában, ám kedden már újabb csata vár Leo Gudas gárdájára, mely este hat órától a közelmúltban legyőzött DEAC ellen korcsolyázik jégre Debrecenben.

Együttesünk holnapi vetélytársa az előző idény végén megnyerte a Magyar Kupát, ám az idei szezonra nem tudta átmenteni remek formáját, így tizenhat mérkőzéséből mindössze ötöt tudott behúzni, így jelenleg tizenhat szerzett ponttal a tabella nyolcadik helyén áll az egyébként igen erős játékosállománnyal bíró gárda. A mieink elleni 4-2-es vereségnek már személyi áldozata is volt, ugyanis a klub vezetése és David Musial vezetőedző közös megegyezéssel szerződést bontottak, így a válogatott szünetben már a tizenöt éve Debrecenben dolgozó György József irányításával folytatta a munkát a Magyar Kupa címvédője.

Abban biztosak lehetünk, hogy a holnap esti összecsapáson egy rendkívül motivált, a visszavágás vágyától is fűtött Debrecen várja jégkorongozóinkat, így különösen fontos lesz, hogy ismét hatvan percen keresztül óriási odafigyeléssel, fegyelmezetten, nagy tempóban játsszanak a mieink, mert csak így lehet esély arra, hogy ismét megtréfálják a DEAC gárdáját.