április 29, 2024

Visszavágott a DEAC

Hiába állt két harmad után még egálra, végül 5-2-es vereséget szenvedett csapatunk Debrecenben az Erste Liga ma esti fordulójában.

A közelmúltban legyőzött DEAC vendégeként korcsolyáztak jégre a Dunaújvárosi Acélbikák hokisai az Erste Liga ma esti játéknapján, s a házigazdák a visszavágás, míg a mieink az bravúr reményében vágtak neki az összecsapásnak, igaz a Bikák helyzetét nehezítette, hogy Krajcovic kapusra nem számíthatott a szakvezetés, mely így Kovács Dávid mellett a mindössze tizenhat esztendős kanadai-magyar állampolgár Ferreira Jasont nevezte második számú hálóőrként a keretbe.

Ahogy várható volt, a debreceniek igyekeztek egyből nyomás alá is helyezni a mieinket, ám a Bikák jól állták a sarat sőt, Pinczés szólójánál akár a vezetést is megszerezhették volna, de a válogatott Hetényi hárította a ziccert. A folytatásban jobbára a mezőnyben folyt a játék, s bár a DEAC valamivel aktívabb volt, ráadásul rengeteget lőtt távolról kapura, ezeket a próbálkozásokat könnyedén hárította Kovács. A gólcsend a 15. perc elején tört meg, sajnos nem úgy, ahogy azt reméltük, mert Berta kapu mögül visszatett korongját Almási vágta a kapuba, s bár a ketrec elmozdulása miatt visszavideózták a találatot a játékvezetők, végül megadták a gólt (1-0). A 18. percben esélyt kaptak a mieink az egyenlítésre, mert Berta ülhetett ki két percre a büntetőpadra, s a fórral éltek is a mieink, mivel pár másodperccel a kiállítás lejárta előtt Rybchik vágta a pakkot a bal felsőbe, így az első felvonás végén 1-1-es állással vonultak pihenőre a felek.

A második felvonás elején sem sokat változott a meccs képe, egy kivédekezett emberhátrány után némi fölénybe került a DEAC, de igazán nagy helyzetet nem tudott kialakítani a dunaújvárosi kapu előtt. A harmad derekához közeledve viszont átvette az irányítást az Acélbikák alakulata, mely a játékrész derekán átvette a vezetést, miután Németh visszatett korongját Rybchik lőtte el Hetényi mellett (1-2). A gól után is akadtak lehetőségei a jól kontrázó Gudas-csapatnak, ám a következő gólt a hazaiak szerezték sági révén a 38. percben, így a záró etap előtt is egált mutatott az eredményjelző (2-2).

Sajnos nem sokáig, mert a harmadik etap elején emberfórba került a DEAC is, s bár ezt kivédekezték a Bikák, miután kiegészültek, lanyhult a figyelem, s ezt Turcotte passza után Novotny használta ki, így újra előnybe került a házigazda (3-2). A gól után kétszer is emberfórba kerültek a mieink, de egyikből sem tudtak komoly lehetőséget kialakítani, s mivel az idő egyre inkább fogyott, távolodott a pontszerzés lehetősége. Úgy meg pláne, hogy az 57. percben megkapta újabb fórját a DEAC is, melyből Kuleshov lőtt gólt, majd miután a mieink lehozták kapusukat, még Molnár is betalált az üres kapuba, kialakítva ezzel az 5-2-es hazai sikert jelentő végeredményt.

DEAC – DAB 5-2 (1-1, 1-1, 3-0)

DEAC: Hetényi – Kloz, Vokla, Dalecky (1), Novotny 1, Turcotte (1) – Gőz, Klimek, Bartók, Kuleshov 1 (1), Spirko (2) – Bogesic, Sándor, Kozma (1), Mazzag (1), Sági 1 (1) – Jakabfy, Almási 1, Berta (1), Molnár 1. Vezetőedző: György József.

DAB: Kovács – Bubnov, Pozsár, Kabatayev, Szappanos, Török – Benke, Bobcek (1), Németh P. (1), Szűcs (2), Rybchik 2 – Erdély, Szécsi, Lőczi, Németh Á., Somogyi – Druja, Tamás, Gebei, Marosi, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.