április 29, 2024

Parádés siker a DEAC ellen

Hátrányból fordítva arattak bravúros, 4-2-es győzelmet a DEAC elleni hazai összecsapáson Acélbikáink az Erste Ligában.

A DEAC elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga alapszakaszát a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata ma délután öt órától, s bár a találkozó esélyesének a vendégek számítottak, a mieink természetesen abban bíztak, hogy meg tudják lepni David Musial több volt dunaújvárosi játékossal felálló együttesét.

A dunaújvárosiak bátran is kezdtek, s bár az első percekben egyik gárda sem tudott fölényt kialakítani, a 6. percben Lőczi lövése meglepte Hetényit, így hamar megszerezték a vezetést az Acélbikák (1-0). Sokáig sajnos nem örülhettünk ennek, mert a 9. percben emberelőnybe kerültek a vendégek, akik mindössze 29 másodperc alatt Vokla találatával kiegyenlítettek (1-1). A harmad derekán újabb felesleges kiállítást szedtek be a Bikák, s bár ezt sikerült kivédekezni, a 15. percben pontosan vitt végig egy kontrát a Debrecen, s a volt dunaújvárosi Turcotte lövésével átvette a vezetést (1-2). A bekapott gól meg is fogta kicsit a mieinket, s bár hamar rendezte a sorokat együttesünk, a támadásokba rendre becsúszott egy-egy olyan apró és bosszantó hiba, ami miatt nem sikerült komoly ziccerig jutni az ellenfél kapuja előtt.

A második etapot ezzel együtt is nagyon elszántan kezdték a mieink, teljesen egyenlőerők csatája zajlott a jégen, s ugyan akadt helyzet mindkét oldalon, Krajcovic és Hetényi is hozta, amiért a kapuba állították. A játékrész derekán aztán végre összejött az egyenlítés, mert egy szépen kijátszott kombináció után Németh talált közelről Hetényi kapujába emberelőnyben, így már nem az egyenlítésért, hanem a vezetésért támadhattak az Acélbikák (2-2). Az ide-oda játékban ez végül a 37. percben jött össze a Gudas-csapatnak, mely remekül kontrázta le ellenfelét, s Török találatával újra előnybe került, s így is várhatta a harmadik felvonást.

Melyben természetesen igyekezett nagyobb sebességi fokozatba kapcsolni a Debrecen, de hiába tűntek fel egyre többször is a hazai kapu előtt a DEAC csatárai, mindig volt egy jó blokk, egy kapusbravúr, ami megakadályozta a vendégek egyenlítését. A hazai kontrákban is rendre benne volt a gólveszély, de sajnos benne is maradt, egészen a 60. percig, mikor Szűcs iramodott meg Hetényi kapuja felé, s egy gyönyörű, de rendkívül szemtelen találattal állította be a bravúros 4-2-es hazai sikert jelentő végeredményt. Sokáig azonban nem örülhetnek Acélbikáink a mai győzelemnek, ugyanis vasárnap délután öt órától már a Győr ellen húznak szerelést a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Leo Gudas: – Nagyon jól védekeztünk a mai estén, fegyelmezettek voltunk, tartottuk magunkat a taktikához, és végre hatvan percen keresztül keményen harcoltunk, ez az, amit minden meccsen tennünk kell. Nagyon örülünk a győzelemnek, de nem sokáig, mert holnap újabb nagyon fontos csata vár ránk a Győr ellen.

Kecskeméti Áron (másodedző): – Az egész csapat nevében szégyelljük magunkat. Borzalmas teljesítményt raktunk le a jégre, s nem akarom elvenni a Dunaújváros érdemeit, mert nagy győzelmet arattak, de ki kell mondanunk, ma nyernünk kellett volna. Nem először fordul elő, hogy egy jó első harmad után teljesen elveszítjük a fejünket, nem tudunk minőségi hokit játszani, lefordulásokból kapunk gólokat. Ez elfogadhatatlan, nem állhatunk neki úgy egy meccsnek sem, hogy az könnyű lesz, úgy tűnt, hogy tegnap ezt megtanultuk, de mára már nem sikerült áthozni.

DAB – DEAC 4-2 (1-2, 2-0, 1-0)

DAB: Krajcovic – Bubnov (1), Pozsár, Kabatayev, Szappanos (1), Török 1 (1) – Benke, Bobcek, Németh P. 1, Rybchik (1), Szűcs 1 – Erdély, Szécsi (1), Horváth, Németh Á., Lőczi 1 – Dudkin, Druja, Gebei G., Marosi, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.

DEAC: Hetényi (1) – Gőz, Kloz, Hári (1), Spirko, Turcotte 1 (1) – Sándor, Vokla 1, Sági, Novotny, Kuleshov – Bogesic, Klimek, Molnár, Mazzag, Kozma (1) – Berta, Almási. Vezetőedző: David Musial.