május 1, 2024

Végül sima győzelem

A harmadik harmadban öt gólt ütve győzték le 7-1-re a Vasas gárdáját a Dunaújvárosi Acélbikák.

A Fradi elleni tegnapi szoros vereség után ma este már a Vasas korcsolyázott jégre együttesünk, melyre annak ellenére is nehéz találkozó várt, hogy a legutóbbi 8-1-re legyőzte mai vetélytársát.
Ahogy az várható is volt, egy jóval motiváltabb Vasas várt az Acélbikákra, s a fővárosiak veszélyesen is kezdték az összecsapást, melynek első perceiben inkább ők veszélyeztettek, igaz nagyon komoly próba elé azért nem állították Hughson kapust. A 6. percben emberelőnyben támadhattunk a vezetés megszerzéséért, de igazán nagy veszélyt nem tudtunk kialakítani a hazai kapu előtt, az is igaz azonban, hogy a harmad derekán emberelőnybe kerülő fővárosiak számára sem alakult az elvártak szerint a speciális játék. Miután kiegészültek a mieink, átvették az irányítást, s ez meg is hozta az első gólt, ugyanis a 14. percben Turcotte játszott Somogyi elé, aki közelről nem hibázott (0-1). A gól után azonnal jött egy emberhátrány, de ezt is kivédekezték a Bikák, majd miután ismét egyenlő létszámban játszhattak, jött a második találatuk is, melyet Dansereau jegyzet Azari kapu mögül visszatett passza után, így a szünetre 2-0-s dunaújvárosi előnnyel vonultak a felek.

A Vasas persze nem adta fel, s a második felvonás elején négy percre volt szüksége ahhoz, hogy megfelezze hátrányát Czakó révén (1-2). A Bikák igen sok hibával játszottak ekkor, egyenlő létszámban nem is igazán tudtak helyzetbe kerülni, ráadásul második emberelőnyüket is parlagon hagyták. A fővárosiak könnyen egalizálhattak volna, de egy kontra végén, majd egy közeli próbálkozásnál is bravúrral védett Hughson, s ekkor inkább volt benne a levegőben a Vasas gólja, mint az Acélbikáké. A legnagyobb helyzeteket a negyedik emberhátránya alatt alakította ki együttesünk, de Dansereau, majd Mazurek is elhibázta szólóját, így bőven maradt még izgalom a harmadik felvonásra.

Melyet szerencsére aktívabban kezdtek a mieink, s ennek meg is lett az eredménye, mert bő két perc elteltével Mazurek megtörte meccsek óta tartó gólcsendjét, s visszaállította a korábbi előnyt (1-3). Lendületben maradtak az Acélbikák, s a 48. percben Dósa lőtt a kékről, Dansereau és Azari is beleért, így Ságinak esélye sem volt a hárításra (1-4). Az 52. percben kapott még egy esélyt a felzárkózásra a Vasas, ám Somogyi kiállítása alatt Turcotte lőtt a kapuba, így eldőlni látszott az összecsapás (1-5). Ami ment hátrányból, az a hajrában végre összejött előnyből, ráadásul kétszer is, mert előbb Dansereau, majd Pinczés vette be a hazai kaput, kialakítva ezzel a 7-1-es dunaújvárosi sikert jelentő végeredményt.

Schiller-Vasas HC – DAB 1-7 (0-2, 1-0, 0-5)

Schiller-Vasas HC: Sági – Bukor, Hetényi, Schmál, Szlama, Turbucz, Farkas, Inglis, Czakó 1, Csiki (1), Pápa (1), Surányi, Tornyai, Béres, Páterka, Szalma, Kováts, Gáspár, Márton, Székely Mádai. Vezetőedző: Ladányi Balázs.

DAB: Hughson – Kovács, Vuorijärvi (1), Azari 1 (1), Dansereau 2 (1), Mazurek 1 (1), Baker, Lendák (1), Silló, Somogyi 1, Turcotte 1 (1), Dósa, Ráduly, Németh (1), Subotic, Tamás (1), Wéninger, Gebei, Gulácsi, Pinczés O. 1. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.