április 29, 2024

Újabb remek siker!

Parádés kapusteljesítménnyel, látványos gólokkal aratott 3-2-es győzelmet együttesünk a Csíkszereda ellen.

Az alapszakaszt komoly fölénnyel megnyerő, viszont a középszakaszt három vereséggel kezdő Sport Club Csíkszereda elleni hazai találkozóval folytatta a felsőházi küzdelmeket ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melyből továbbra is hiányzott a sérüléssel bajlódó Tom Zanoski, s mivel Azari Zsolt sem gyógyult fel betegségéből, így ezúttal rá sem számíthatott a szakvezetés.

A mérkőzés előtt ügyvezetőnk, Azari Zsolt adta át a csíkszeredai Csató Kovács Imrének azt a speciális mezt, melyet a közelmúltban ajánlott fel együttesünk árverésre, hogy a befolyt összeggel támogassuk a súlyos betegséggel küzdő alsószentiváni Kovács Elena minél gyorsabb felépülését.

A Csíkszeredánál is voltak hiányzók, ám őket a bő légiós keretből tudta pótolni a vendégcsapat, mely nagyon erősen kezdett, s az első hat-hét percre gyakorlatilag beköltözött a DAB harmadába, ám remek védekezéssel és Hughson védéseivel sikerült kihúzni ezt az időszakot. Idővel magukra találtak azért Acélbikáink is, akik az első igazán nagy lehetőség Mazurek előtt adódott, majd Dansereau-t kaszálták el komoly helyzetben, de gólt a mieink sem tudtak szerezni, így az élvezetes, izgalmas játékot hozó első felvonás végéig érintetlenek maradtak a kapuk.

A második húsz percet áthúzódó emberelőnyben kezdte a DAB, mely a 22. perc legelején meg is szerezte a vezetést, miután Somogyi passzolt pontosan a kapu elé érkező Dansereau-nak, aki egy kis állítgatás után könyörtelenül kilőtte a jobb felsőt (1-0). Még fel sem ocsúdhattak a vendégek, Pinczés Olivér szólózhatott, ám ziccerét Samankov védeni tudta. Ami nem jött össze a fiatal csatárnak, az a 24. percben Mazureknek már igen, igaz, valamivel könnyebb dolga is volt, mert Somogyi remek átadása után neki már csak az üres kapuba kellett terelnie a pakkot (2-0). A második hazai találat után óriási erőket mozgósított a Csíkszereda a szépítésért, s ez a 33. percben össze is jött az erdélyieknek, igaz Taratukhin találatához kellett a hazai védelem pillanatnyi kihagyása is (2-1). A játékrész hajrájában előbb a vendégek, aztán a mieink kerültek emberhátrányba, majd Becze kiállítása után Jason Morgan reklamált hevesen a játékvezetőknél, akik végleges kiállítással sújtották a csíkszeredai vezetőedzőt.

Ennek köszönhetően óriási lehetőséget kaptak az Acélbikák, s ezzel élni is tudtak, mert Silló lőtt éles szögből óriási gólt a 42. percben, visszaállítva a mieink korábbi előnyét (3-1). Újabb találatot azonban nem sikerült szerezni a hosszúra nyúlt előnyben, így bőven maradt még izgalom, főleg úgy, hogy az erdélyiek továbbra is mindent elkövettek a felzárkózásért. Ehhez sajnos ismét kellett egy nagyon komoly hazai hiba, s Pyett emberhátrányban hozta fel egyre a Csíkszeredát az 55. percben (3-2). Szűk három perccel a rendes játékidő vége előtt ráadásul emberelőnybe is került a vendégcsapat, mely azonban hiába hozta le kapusát is, az önfeláldozóan védekező Acélbikák kihúzták újabb kapott gól nélkül, így 3-2-es, bravúros győzelmet aratva léptek fel a felsőházi tabella második helyére.

DAB – SC Csíkszereda 3-2 (0-0, 2-1, 1-1)

DAB: Hughson – Kovács B., Vuorijärvi (1), Dansereau 1 (1), Mazurek 1, Somogyi 2, Hüffner (1), Lendák, Gebei, Silló 1, Turcotte (1), Dósa, Hruby, Kovács E., Németh, Subotic, Baker, Ráduly, Gulácsi, Pinczés O., Tamás. Vezetőedző: David Leger.

SC Csíkszereda: Samankov – Farkas, Pyett 1, Brophey, McLean, Rokaly Sz., Belov, Gecse, Becze (1), Taratukhin 1, Veshutkin (1), Láday, Salló, Bíró, Fodor, Rokaly N., Flinta, Györfy, Horváth, Sándor. Vezetőedző: Jason Morgan.