április 30, 2024

Továbbra is hibátlanul

Idei harmadik mérkőzését is megnyerte az Erste ligában a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely egy nagyon veszélyes Debrecent győzött le 4-1-re a Dunaújvárosi Jégcsarnokban.

Az Erste Liga mezőnyének két hibátlan csapata mérte össze egymással erejét ma este a Dunaújvárosi Jégcsarnokban, ahol Acélbikáink ezúttal a DEAC gárdáját látták vendégül. Együttesünkbe visszakerült az eltiltását letöltő Németh Péter, aki a harmadik sorban kapott helyet, ám Miroslav Ihnacak vezetőedző ezzel együtt is nagyon nehéz meccsre számított a jó formában lévő debreceniek ellen.

A találkozót jobban is kezdték a vendégek, több lehetőségük is adódott a gólszerzésre, ám Hughson kapus az első két mérkőzéshez hasonlóan ezúttal is remekül védett, így sem emberelőnyből, sem egyenlő létszámban nem tudták bevenni kapuját a debreceniek. Az Acélbikák a harmad derekán kezdtek “ébredezni”, majd nem sokkal a játékrész vége előtt emberelőnybe is kerültek, melyből Vuorijärvi lőtte ki a jobb felsőt, megszerezve ezzel a vezetést a mieinknek (1-0). A második felvonás lüktető, izgalmas játékot hozott, mindkét csapatnak több igen komoly gólszerzési lehetősége volt, ám Hughson és Hetényi is bravúrok sorozatával őrizte ketrecét.

A harmadik húsz percet szenzációsan kezdték a Bikák, ugyanis Dansereau már az első percben úgy ütötte rá Hetényi korcsolyájára a pakkot, hogy az a gólvonal mögé csorgott, majd a középkezdés után tizenhat másodperccel Turcotte vágott be közelről egy kipattanót, s máris időt kellett kérnie a vendégeknek (3-0). Innen azonban már nem volt visszaút a DEAC számára, mert a DAB nagyon taktikusan őrizte előnyét sőt, mikor az 51. percben Mazurek is mattolta Hetényit, végleg eldőlt a meccs (4-0). A vendégek persze nem adták fel, s Kuleshov emberhátrányos góljával még az 54. percben szépíteni tudtak, ám ennél tovább már nem jutottak, így az Acélbikák harmadik meccsüket is megnyerve állnak a tabella második helyén az Erste Ligában.

DAB – DEAC 4-1 (1-0, 0-0, 3-1)

DAB: Hughson – Kovács B., Vuorijärvi 1 (1), Mazurek 1 (1), Dansereau 1, Azari (2), Baker (1), Lendak, Turcotte 1, Silló, Somogyi (1), Hruby, Dósa, Németh, Pinczés, Subotic, Ráduly, Wéninger, Gebei, Gulácsi, Tamás. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

DEAC: Hetényi – Filbrandt, Kiss P., Izacky, Novotny, Sági, Léránt, Vokla, Daloga, Hári, Piatak, Mestyán, Sándor, Berta, Kuleshov 1, Molnár, Mazzag, Salló. Vezetőedző: David Musial.

Miroslav Ihnacak: – Egy veszélyes csapat ellen játszottunk, jól kezdett a Debrecen, de a kapusunk jól védett, majd egy szép emberelőnyös góllal vezetést szereztünk. A második harmadban nekünk voltak nagyobb helyzeteink, de a mérkőzés a harmadik harmad elején dőlt el, mikor az első percben két alkalommal is bevettük a debreceni kaput.

David Musial: – Jól kezdtünk, sok lehetőségünk volt, de nem tudtunk élni velük, az első két harmaddal annak ellenére sem volt gond, hogy a DAB 1-0-ra vezetett. A harmadik felvonásban két csere alatt két gólt kaptunk, s itt sajnos vége is volt a meccsnek.