április 27, 2024

Szoros DAB-győzelem a Hokiklub ellen

Kiélezett csatában tudott 3-2-es sikert aratni a Hokiklub Budapest elleni mérkőzésen a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A jó formában lévő, de ezzel együtt is sereghajtó Hokiklub Budapest elleni hazai találkozóval folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma délután öt órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Corey Bricknell tanítványai nem is kezdtek rosszul, az első tíz percben egyértelműen az ő akaratuk érvényesült, ám hiába a helyzetek, Landsman remek védései, valamint a kapuvas megakadályozták a vezetés megszerzését. Egészen a 10. percig, mikor egy kissé Szerencsés találattal, de Dubek végre előnyhöz juttatta az Acélbikákat, igaz túl sokáig nem örülhettek ennek a hazaiak, mert egy komoly védekezési hiba végén Lakatos egyenlített a 14. percben (1-1).

A második felvonás első hét-nyolc percében a vendégek voltak a kezdeményezőbbek, s bár igazán nagy helyzetet csak emberelőnyben tudtak kialakítani, ekkor nem tetszhetett a játék képe Corey Bricknellnek. A 29. perc elején Németh jól eltalált lövésével mégis a DAB került ismét előnybe, mely a vezetés megszerzése után valósággal kapujához szögezte ellenfelét, ám hiába a ziccerek, ezekkel már nem tudtak élni a vendéglátók. A 37. percben erre rá is fizetett a hazai csapat, mert Satek lopott korongot egy bizonytalankodó hazai bekktől, majd szólója végén mattolta Zaharcsenko kapust (2-2).

A harmadik felvonást a Hokiklub kezdhette emberelőnyben, ám a DAB jól védekezett sőt, miután kiegészültek a hazaiak, Azari lőtt remek gólt egy buli után, ismét előnyhöz juttatva ezzel a Bikákat (3-2). A folytatásban próbált magasabb sebességi fokozatba kapcsolni a fővárosi alakulat, mely török kiállítása alatt négy percig emberelőnyben támadhatta a hazai kaput, de a védelem és Zaharcsenko kapus már nem engedett újabb találatot a vendégeknek, így ha nehezen is, de otthon tartották a pontokat az Acélbikák, így a Titánokkal holtversenyben állnak a tabella hetedik helyén.

DAB – Hokiklub Budapest 3-2 (1-1, 1-1, 1-0)

DAB: Zaharcsenko – Franssila, Léránt, Iossafov, Dubek 1, Nagy M. (1), Hüffner (1), Mestyán, Uski, Németh P. 1, Saluga (1), Lencsés, Erdélyi, Jaborník, Liarakos, Azari 1, Hruby, Tóth, Borbás, Török (1). Vezetőedző: Corey Bricknell.

Hokiklub Budapest: Landsman – Szécsi, Kuqali, Sátek 1, Izsák, Albert, Lakatos 1, Jancsó, Petres (1), Németh Á., Szappanos, Orbán, Bán, Berendi, Godó (1), Köllő, Lévai, Csíki, Szopos, Horváth, Szűcs. Vezetőedző: Gröschl Tamás.

Corey Bricknell: – A második és harmadik harmadban jobban játszottunk, többet lőttünk kapura. Az emberelőnyeink is kezdenek veszélyesek lenni, de ezen a fronton még sokat kell javulnunk. A három pontnak örülök, bár ez nem volt egy szép győzelem, szerencsére ugyanannyit ér.

Gröschl Tamás: – Szoros mérkőzés volt, úgy érzem, kezdjük felvenni a ritmust a ligában. A végén a négyperces előnyünkben esélyünk is volt az egyenlítésre, de nem sikerült élnünk a lehetőséggel.