május 13, 2024

Pont nélküli erdélyi túra

A listavezető Csíkszeredától is vereséget szenvedtek a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói.

A Gyergyói HK elleni tegnapi vereség után ma este fél hattól már Csíkszeredán volt jelenése Acélbikáinknak, akikre nagyon nehéz mérkőzés várt az Erste Ligát tízpontos előnnyel vezető Sport Club ellen.

Acélbikáink valamelyest átalakított sorokkal vágtak neki az összecsapásnak, melynek első harmada nagyjából egyenlő erők küzdelmét hozta. A mieink lényegesen fegyelmezettebben játszottak, mint tették azt egy nappal korábban, s ugyan emberelőnyös játékuk ezúttal is bőven hagyott kívánni valót maga után, Turcotte 11. percben szerzett góljával így is vezetést szereztek, s minimális előnyüket a szünetig sikerült is megőrizniük (0-1). A második felvonásra megérkeztek a hazai emberelőnyös is, s bár az elsőt még sikerült kivédekezni, a másodikból Becze már bevette Hughson ketrecét, így 31. percben kezdődhetett minden elölről.

Nem sokkal később egy újabb emberhátrány miatt kellett izgulnia a mieinknek, de ezúttal jól állt a lábán a védelem, majd a harmad vége előtt negyedszer játszhatott fórban együttesünk, ám ezzel sem sikerült élni, így a záró húsz percre maradt a végső döntés (1-1). A harmadik húsz perc sajnos nem kezdődött jól, mert hiába sikerült kivédekezni egy újabb hátrányt, a 45. percben Salló, majd fél perc múlva Shalla is bevette Hughson ketrecét, pillanatok alatt kétgólos előnybe hozva ezzel az erdélyieket (3-1). A folytatásban próbálkoztak ugyan az Acélbikák, ám nem kerültek közelebb ellenfelükhöz, s hiába hozták le kapusukat is az utolsó másfél percben, egy újabb kiállítás végleg keresztülhúzta a felzárkózási esélyeket, így a Csíkszereda végül 3-1-es sikerrel tartotta otthon a három pontot.

SC Csíkszereda – DAB 3-1 (0-1, 1-0, 2-0)

SC Csíkszereda: Samankov – Gecse, Papp, Becze 1, Shalla 1, Taratukhin, Kulyash, Salló 1, Brophey, McLean (1), Pelley, Flinta, Láday, Bíró, Rokaly N., Rokaly Sz., Farkas, Györfy, Casaneanu, Fodor (1), Horváth. Vezetőedző: Jason Morgan.

DAB: Hughson – Kovács, Vuorijärvi, Azari, Dansereau, Mazurek, Baker, Lendák (1), Silló (1), Somogyi B., Turcotte 1, Dósa, Hruby, Németh, Subotic, Tamás, Ráduly, Gebei, Gulácsi, Somogyi N. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.