május 2, 2024

Pedig nem így indult!

Kétszer is vezetést szerzett, végül mégis sima vereségbe futott bele Brassóban az Acélbikák együttese.

A Gyergyói HK elleni vasárnapi vereség után ma már Brassóban korcsolyáztak jégre a Dunaújvárosi Acélbikák hokisai, akikre nagyon nehéz feladat várt a remek erőkből álló házigazdák ellen.

Akik mindenképpen szerettek volna visszavágni a mieinknek az idei szezonban elszenvedett egyetlen vereségükért, ám a találkozót a Bikák kezdték jobban, s Szappanos 3. percben szerzett találatával megszerezték a vezetést (0-1). A Brassó azonnal igyekezett magasabb sebességi fokozatba kapcsolni, s bár a 8. percben kapott emberelőnyükkel még nem éltek a házigazdák, egyenlő létszámban már betaláltak, s Klempa révén kiegyenlítettek a 12. percben (1-1). Nem sokáig mutatott azonban egált az eredményjelző, mert két perccel később Mestyán visszavette a vezetést a DAB-nak, igaz ennek sem örülhettünk nagyon, mert erre is volt válasza a Brassónak, mely Valchar góljával ismét egyenlíteni tudott (2-2).

A második etapot emberelőnyben, és sajnos góllal kezdte a Brassó, mely Péter Balázsnak köszönhetően váltotta gólra második fórját, így a meccsen először a Bikáknak kellett futniuk az eredmény után (3-2). A mieinknek azonban nem jött össze az egyenlítés sőt, a 26. percben Bors is bevette Hughson ketrecét, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a Leger-csapatot (4-2). Szappanosék emberelőnyben hajthattak a felzárkózásért, s ugyan a kettős fórral nem éltek, a szimplát már gólra váltották, így Phillips első dunaújvárosi találata után újra nyíltabb lett a meccs (4-3). Mindössze tizennégy másodpercig, mert Klempa a középkezdés után szinte azonnal megszerezte második gólját is a meccsen, pillanatok alatt visszaállítva a két gárda közti korábbi különbséget (5-3). A hazaiak első sorával továbbra sem tudtak mit kezdeni a mieink, Klempa mesterhármasa után már hárommal ment a Brassó, mely kényelmes, 6-3-as állásról várhatta az utolsó felvonást.

Melyben mindent megtettek Acélbikáink a felzárkózásért, ám hiába a több helyzet, a majdnem háromszor annyi próbálkozás, ekkor már semmi sem sikerült. A házigazdák Tőke kapus védéseinek köszönhetően őrizték előnyüket, majd a hajrához közeledve még kétszer megvillantak, s mindössze húsz másodperc alatt két gólt szerezve zárták le az összecsapást (8-3).

Corona Brasov Wolves – DAB 8-3 (2-2, 4-1, 2-0)

Corona Brasov Wolves: Tőke – Carlson (1), McFadden, Gliga (2), Klempa 3, Valchar 2 (1) – Dame-Malka (1), Wilson, Finucci (1), Molnár Zs., Tranca (1) – Borisenko (1), Bors 1 (1), Mihály, Molnár E., Péter 1 – Gajdó T., Haraga, Gajdó B. 1 (1), Vasile A., Vasile N. Vezetőedző: Dave MacQueen.

DAB: Hughson – Nilsson (2), Kovács, Dansereau (2), St. Pierre (1), Szappanos 1 – Dósa, Phillips 1, Mazurek, Pihlqvist, Török – Mestyán 1, Hruby, Azari, Németh, Pozsár – Hruby, Jakabfy, Tamás, Gebei. Vezetőedző: Dave Leger.

(Kép forrása: Corona Brasov Wolves)