április 29, 2024

Parádés siker a címvédő ellen!

Szenzációsan küzdött a toronymagas esélyes Miskolc ellen is, s Azari Zsolt hosszabbításban szerzett találatával 3-2-re legyőzte a MOL Liga címvédőjét csapatunk.

Nagyon kemény mérkőzés várt ma hokisainkra, akik este negyed héttől a DVTK-Jegesmedvék gárdáját látták vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban. A MOL Liga címvédője elleni mérkőzésnek a vendégek voltak az esélyesei, ám együttesünk is a bravúr reményében várta az összecsapást, amihez azonban mindenképpen javítani kellett volna a Ferencváros elleni találkozón elkövetett hibákat.12011376_10153172806042986_4002496483589043698_n

A DVTK azonban lényegesen erősebben kezdett, mint a mieink, s már a második percben megszerezte a vezetést Tóth Adrián révén, aki a kapu mellől húzta be a hálóba a korongot (0-1). Az ijesztő kezdés után igyekezett felvenni a vendégek magasabb ritmusát a DAB is, s bár továbbra is a Miskolc volt fölényben, egy-egy ellentámadásra futotta a mieink erejéből is. A nyolcadik percben éppen egy ilyenből egyenlített együttesünk, miután Peterdi szánta el magát lövésre a kék vonaltól, s a játékszer Adorján lábai között csorgott a kapuba (1-1).
A dunaújvárosi gól után még nagyobb tempóra váltott a Jegesmedvék alakulata, ám hiába dolgozott ki több tiszta ziccert is a Mayer-csapat, Lindoff remek védésekkel óvta mieink kapuját. a harmad hajrájában két-három nagy lehetősége adódott azért a DAB-nak is, ám előbb Lencsés nem talált kaput, majd Azari és MacCann lövését védte bravúrral a vendégek hálóőre. Az utolsó másodpercekben Lindoff még Galanisz szólóját is megfogta, így 1-1-es döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok az első játékrész végén.12036529_10153172805897986_8974558206055806245_n

A második felvonásban továbbra is kiválóan küzdött a DAB, mely nem csak tartani tudta a vendégek tempóját, hanem olykor vetélytársa fölé is nőtt, így teljesen kiegyenlítődött a játék képe. Helyzetek mindkét oldal előtt adódtak, de Lindoff és Adorján is biztosan állt a lábán, így egyik csapat sem tudott előnyt szerezni. A játékrész dereka után két emberhátrányt is nagy lelkesedéssel védekezett ki csapatunk, melynek helyzetekre is futotta erejéből, ám MacCann lövését Adorján védte, majd Azari lőtte el éles szögből a kapu előtt a pakkot. A hajrában szinte a semmiből szerezte meg a vezető találatot a Miskolc gárdája, miután Miskolczi lövése után pont Cseter elé pattant a pakk, aki közelről a hálóba lőtte a játékszert (1-2).

Nagy feladat előtt állt tehát Lee Gilbert együttese, mely továbbra lazított, hatalmas elánnal vetette magát küzdelembe a harmadik harmadban is. Acélbikáink rengeteget dolgoztak, a pálya minden egyes szegletében űzték-hajtották ellenfelüket. Helyzetek akadtak mindkét fél előtt bőséggel, de Adorján és Lindoff sem hibázott, így a véghajrá előtt is teljesen nyílt volt a meccs. Az 57. percben esélyt kapott az egalizálásra a DAB, miután Sagert kapott kétperces kisbüntetést, s a fórral végre élni is tudtak a 12037983_10153172805917986_5114174259775256412_nmieink, méghozzá MacCann révén, aki szépen szlalomozott el két miskolci védő között, majd gyönyörűen kilőtte a kapu bal felső sarkát (2-2).

A bekapott gól után azonnal válaszolni szerettek volna a vendégek, de Dansereau szabálytalansága után újabb, ezúttal négyperces emberhátrányba kerültek, így hatalmas sanszot kaptak az Acélbikák, hogy a maguk javára fordítsák a mérkőzést. A rendes játékidőben ezt ugyan még nem sikerült megtenni, de a ráadás harmadik percében Azari passza a bevetődő Dudas lábáról a kapuba csorgott, így a a DAB végül hatalmas meglepetésre, de 3-2-re legyőzte a liga legerősebb együttesét. Lee Gilbert tanítványait maximális dicséret illeti mai teljesítményükért, bebizonyították, hogy lelkes, odaadó játékkal még egy Miskolc-szintű csapatot is képesek legyőzni, s ha a csapat hozzáállása a jövőben is ilyen lesz, úgy sok örömünk lehet még ebben a társaságban.

DAB – DVTK-Jegesmedvék 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0) hosszabbítás után

DAB: Lindoff, Smith (1), Revák, Sijka, MacCann 1, Bushbacher, Lencsés, Hruby, Azari 1 (1), Borbás (1), Peterdi 1, Dörök, Léránt, Szepessy B., Szepessy M., Odnoga, Nagy, Németh, Magosi. Vezetőedző: Lee Gilbert.

DVTK: Adorján, Gőz, Sagert, Hajós, Galanisz, Somogyi, Popovics, Pavuk (1), Szilágyi, Láda B., Ritó, Tóth 1, Laczkó, Győrfy, Dansereau, Leppanen, Dudas, Vojtkó, Miskolczi (1), Booras, Cseter 1. Vezetőedző: Mayer Péter.