április 27, 2024

Nem kegyelmezett a DEAC

Csak a szépítő találatnak örülhettek a hazai drukkerek Acélbikáink Debrecen elleni találkozóján a jégcsarnokban ma délután.

A péntek esti debreceni találkozó után ma már Dunaújvárosban mérték össze erejüket Acélbikáink a DEAC gárdájával, némileg felforgatott sorokkal, mert közben az Andersen Ligában is várt feladat a játékosokra.

Ennek ellenére nem kezdték rosszul a meccset hokisaink, az első komolyabb lehetőség előttük adódott, ám a hazai ziccerből lefordult a vendégcsapat, s Bucskin révén már a 3. percben megszerezte a vezetést (0-1). A gól után átvette a játék irányítását az ellenfél, újabb három perc elteltével Bucskin duplázott, majd a harmad derekán Jeliszejenko vert be egy emberelőnyt, s máris 0-3-at mutatott az eredményjelző. A folytatásban próbálkoztak ugyan a mieink, de hiába kerültek kettős emberfórba, nem sikerült szépíteniük.

A második felvonásban még nagyobb fölényben játszott a DEAC, míg hokisaink sajnos semmi ellenállást nem mutattak, s ez az eredmény alakulásán is komoly nyomot hagyott. Ebben a húsz percben egymás után öt gólt ért el a debreceni alakulat, mely háromszor Kovácsot, míg kétszer a csereként beállt Valentát mattolta, így a záró etapra csak az lehetett a kérdés, hogy milyen arányban nyeri a meccset a sokkal motiváltabb Debrecen (0-8).

A harmadik harmad ötödik percében legalább a szépítés összejött a mieinknek Atamancsuk révén, aki egy korongszerzés után lőtt nagy erővel a hálóba (1-8). A meccsből hátralévő időt lepörgették a felek, jobbára a hazai harmadban folyt a játék, s bár újabb gól már nem született, a DEAC nagyon sima, 8-1-es győzelemmel fejezte be az Erste Liga alapszakaszát, míg a mieinkre kedden még vár egy hazai találkozó a Fradi ellen.

DAB – DEAC 1-8 (0-3, 0-5, 1-0)

DAB: Kovács (Valenta) – Léhi, Ahonen, Janech, Szalma, Somogyi – Léránt, Varga, Zorin, Strenk, Pinczés – Bánki, Sziszak, Vaculik, Kuminka, Atamancsuk 1. Vezetőedző: Niko Eronen.

DEAC: Gönczi – Usnyev, Dobmayer (1), Koblar (1), Szmirnov 1, Mihalik G. 1 – Mingazov (1), Krollis, Jeliszejenko 2, Kozma, Vasziljev (2) – Jakabfy S., Bukor, Mihalik A. (1), Rétfalvi 1 (1), Bucskin 3 (1) – Jakabfy Cs. (1), Molnár, Hári, Mazzag. Vezetőedző: Vaszjunyin Artyom.