május 16, 2024

Megtört a rossz sorozat!

Szakajtónyi helyzetet hagyott kihasználatlanul, de végre megtörte rossz sorozatát együttesünk, mely 2-1-re győzte le a Brassót ma este a jégcsarnokban.

Az idei szezonban eddig négyszer legyőzött Brassó együttesét látta vendégül ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata a MOL Liga első fordulójából elhalasztott összecsapásán. Lee Gilbert tanítványai sorozatban elveszített tizenkét mérkőzéssel a hátuk mögött várták Mihály Árpádékat, nem titkoltan azzal a céllal, hogy végre megtörik rossz sorozatukat.
Nem is kezdték rosszul a meccset a Bikák, s hamar magukhoz ragadták a kezdeményezést, míg a vendégek erejéből egy-egy kósza ellentámadásra futotta csak az első percekben. Több kihagyott nagy hazai lehetőség után a 12. percben tört meg a mieink gólcsendje, méghozzá egy meglehetősen érdekes találattal, ugyanis Peterdi kapu elé lőtt korongjába olyan – a Brassó számára – szerencsétlenül nyúlt bele Tőke, hogy a kesztyűjéről a hálóba perdült a játékszer (1-0). A mieink a folytatásban is kontroll alatt tartották a játékot, de hiába alakítottak ki több ziccert is, már nem sikerült betalálniuk a brassói kapuba.

A térfélcserét követően még nagyobb elánnal támadta ellenfele ketrecét a DAB, az első percekben három ajtó-ablak ziccert hagytak kihasználatlanul hokisaink, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a túloldalon Balázs Zsombornak elég volt egyetlen jól eltalált lövés ahhoz, hogy a 23. percben kiegyenlítsen (1-1). Peterdiék nem búslakodtak a bekapott gól miatt, azonnal össztűz alá vették a vendégek kapuját, ám hiába borult fel a pálya, s hiába alakította ki sorozatban a nagyobbnál is nagyobb helyzeteket, a potyája után szenzációs formát mutató Tőke kapus minden dunaújvárosi kísérletet hárítani tudott. Ez a harmad sajnos megmutatta, hogy miért áll már-már elérhetetlen távolságra a rájátszástól együttesünk, hiszen közepesnél gyengébb helyzetkihasználással is eldönthette volna negyvenpercnyi játékot követően a meccset a DAB, így viszont maradt izgulni való az harmadik etapra is.

Melyet ismét sokkal erősebben kezdett ellenfelénél a DAB, ám az első és a második harmadhoz hasonlóan ezúttal sem gazdálkodott jól helyzeteivel, így a záró tíz percre még egállal vágtak neki a csapatok. Az 51. percben azonban végre megtört a jég, miután Borbás keresztpasszát Németh vágta kapásból a hálóba úgy, hogy tőkének esélye sem volt a hárításra, így újra nálunk volt az előny (2-1). Egyből sietős lett a Brassónak is, mely rövidebb időszakokra be is tudta szorítani a Bikákat, de a védelem és Lindoff kapus is jól állt a lábán, így sikerült kivédekezni a vendégek támadásait. A véghajrára ismét nagy fölénybe került együttesünk, mely az 58. percben még egy büntetőt is elhibázott, de ez már szerencsére nem számított, mert ha nehezen is, de megnyerték a meccset Acélbikáink, akik végre megtörték hosszúra nyúlt vereségsorozatukat, így öt fordulóval az alapszakasz vége előtt tizenegy pontra csökkentették hátrányukat a még rájátszást érő helyen álló FTC-vel szemben.

DAB – ASC Corona Brasov 2-1 (1-0, 0-1, 1-0)

DAB: Lindoff, Smith (1), Durak, Peterdi 1, Garret (1), Nagy, Lencsés, Rasulov, Bushbacher (1), Borbás (1), Németh 1, Dörök, Szepessy, Revák, Léránt, Mátyásy, Magosi, Odnoga. Vezetőedző: Lee Gilbert.