május 5, 2024

Megszakadt a rossz sorozat!

A MAC HKB Újbuda otthonában szerezte meg első rendes játékidős győzelmét az idei szezonban a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata.

A tabella második helyén álló MAC HKB Újbuda elleni fővárosi találkozóval folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, melyben már ott voltak a közelmúltban igazolt játékosok is, ugyanakkor Mestyán és Nilsson játékára ezúttal nem számíthatott Leo Gudas vezetőedző.

A kezdésre ezúttal nem lehetett panasz a mieink részéről, korán elkezdtek egyre több munkát adni Bálizsnak, s ebből jött is egy hazai kiállítás, amit kiválóan megjátszottak az Acélbikák, s Dansereau remek lövésével meg is szerezték a vezetést a 4. percben (0-1). A folytatásban is inkább a mieink irányították a játékot, egészen a 8. percig, mikor Hruby ütközött olyan szerencsétlenül egy hazai csatárral, hogy súlyosnak tűnő lábsérülést szenvedett. Közel öt percet állt a játék, mire hordágyon el tudta hagyni a jeget a DAB bekkje, s az ezt követően percekben át is vette a MAC az irányítást, de a dunaújvárosi védelem jól zárt, így nem volt igazán nehéz dolga Bacashihua kapusnak sem.

A mieink megtorpanása szerencsére nem tartott sokáig sőt, a 13. perc elején Pihlqvist csent korongot a MAC harmadában, majd Németh elé játszott, aki közelről nem hibázott, így a lehető legjobbkor sikerült megduplázni az előnyt (0-2). Az Acélbikák újabb találata után megkapta első emberfórját a hazai csapat is, ám ezt magabiztosan kivédekezték a mieink sőt, az utolsó két percben a bikák támadhattak emberelőnyben a harmadik góljukért. egy rosszul átvett korongból azonban Terbócs szólózhatott, ám Bacashihua bemutatta első igazi bravúrját is, majd szinte az ellentámadásból Pihlqvist lőtte rá gólt érően az egyik hazai bekk korcsolyájára a korongot, így az első szünetre 3-0-s vezetéssel vonulhatott együttesünk.

A második felvonást is jobban indították a mieink, szimpla, majd kettős fórba kerültek, s utóbbiból Turcotte lepte meg Bálizst, tovább növelve a DAB előnyét (0-4). Így sem nyugodhattunk azonban meg, mert a hazaiak egy komoly védelmi hibát kihasználva Schlekmann találatával előbb szépítettek, majd mikor ötven másodperccel később Molnár is bevette Bacashihua ketrecét, máris nyílt lett a meccs (2-4). A második hazai gól után láthatóan felpörgött a MAC, de gyorsan kijöttek a gödörből az Acélbikák is, így mindkét oldalon megvoltak a lehetőségek. A 33. percben újabb emberelőnyt kaptak a mieink, s bár ezzel nem tudtak élni, már a vendéglátók sem jutottak újabb találatig, így a záró felvonás előtt továbbra is a Gudas-csapat állt közelebb a sikerhez.

Nagyon nehéz utolsó húsz perc várt azonban még az Acélbikákra főleg úgy, hogy a MAC igen hamar emberelőnybe került, de jól védekeztek a mieink, így sikerült átvészelniük ezt a két percet. A hazaiak nagy hajrába kezdtek, egyenlő létszámban, illetve Mazurek első és második kiállítása alatt is sokat veszélyeztettek, de Bacashihua továbbra is állta a sarat, így még három perccel a rendes játékidő vége előtt is két góllal vezettek a mieink. Az 58. perc végén kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött pályára a MAC, melyből Schlekmann egy beleérős góllal felhozta egyre a vendéglátókat, ám ennél tovább már nem jutott ellenfelünk, így az Acélbikák a liga egyik legjobbja ellen, idegenben szerezték meg idei első rendes játékidős győzelmüket (3-4).

MAC HKB Újbuda – DAB 3-4 (0-3, 2-1, 1-0)

MAC: Bálizs – Pozsgai, Dóczi, Schlekmann 2, Nagy (2), Molnár 1 – Macaulay (1), Jászai, Orban (1), Kreisz, Terbócs – Garát, Csollák, Kedves, Majoross, Lőczi – Tornyai, Bugár, Ádám, Ritter, Strenk. Vezetőedző: Kangyal Balázs.

DAB: Bacashihua – Kovács, Pozsár, Dansereau 1, St. Pierre (1), Szappanos – Jakabfy, Vuorijärvi, Azari, Mazurek (1), Turcotte 1 – Dósa, Hruby, Németh 1, Pihlqvist 1 (2), Török (1) – Lencsés, Tamás, Gebei, Odnoga, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.