május 1, 2024

Megint a büntetők büntették az Acélbikákat

Nagyot küzdött, kétgólos hátrányból felállt, de végül büntetőlövések után szenvedett 3-2-es vereséget együttesünk az UTE elleni hazai találkozón az Erste Ligában pénteken este.

A tabellán hatodik UTE elleni hazai összecsapással folytatta együttesünk az Erste Liga küzdelmeit pénteken este hat órától. Mindkét gárda a siker reményében vágott neki a találkozónak, s a kezdés a lilák szája íze szerint alakult, mert az első hat-hét percben többször is tesztelték Kovács kapust, de Acélbikáink fiatal sorának jó cseréje után mintha a többiek is erőre kaptak volna, s innentől már játékban is felvettük a vendégek tempóját. Jött is egy emberelőny, s bár ebből ziccerig, majd kapuvasig jutottak a mieink, gól nem született, nem úgy a másik oldalon, ahol Savolainen könnyű síppal befújt kiállítása alatt Silfver lőtt takarásból a haza kapuba (0-1). A bekapott gól nem vetette vissza hokisainkat, daráltak, mentek előre becsülettel, de Hadzinikolic ziccerét is védte Rajna, így az szünetre minimális újpesti fórral vonultak a felek.

A második felvonás elején emberhátrányban voltak meleg pillanatai a Bikáknak, de ahogy kiegészültek, újra többet voltak ellenfelük kapuja előtt, de Hadzinikolic üres kapunál ütött luftot, majd Sillanpää szólóját fogta Rajna. Ahogy az ilyenkor lenni szokott, az ellentámadásból gólt kaptak a mieink, méghozzá egy igen balszerencséset, mert Kiss keresztpassza egy hazai bekk lábáról pattant be a kapuba (0-2). A folytatásban is nagy csatát vívtak játékosaink a vendégek válogatott hálóőrével, aki Lorraine és Ahonen ziccerét is bravúrral fogta, de Savolainen emberelőnyös lövése ellen már ő sem tehetett semmit a 39. percben. A lilák a középkezdés után gyorsan betaláltak, de miután visszanézték a találatot a játékvezetők, les miatt érvénytelenítették a gólt, így bőven maradt még izgalom a harmadik etapra.

Melyben láthatóan visszább húzódtak a lilák, így jobbára a vendégek harmadában folyt a játék, de olyan nagy helyzeteket, mint korábban, már nem tudtak kialakítani hokisaink. Egészen az 57. percig, mikor egy korongszerzést követően Nemes passzolt a kapu mögül az érkező Savolainen elé, aki kapásból lőtt, s újból mattolta Rajnát (2-2). A hátralévő három percben mindkét gárda megnyerhette volna a meccset, de sem itt, sem a ráadásban nem született újabb találat, így jöhettek a büntetők.

Ezekben idén sajnos nagyon rosszul álltak eddig a mieink, s a mérleg csak tovább romlott, mert mind az öt rávezetést kihagyták hokisaink, míg a túloldalon Kiss Patrik betalált, így az UTE kettő, míg Acélbikáink megint csak egy ponttal gazdagodtak.

DAB – UTE 2-3 (0-1, 1-1, 1-0, 0-0, 0-1) – büntetőkkel

DAB: Kovács – Belicenka, Maarnela, Lorraine (1), Szalma, Dostalek – Svars, Sziszak, Sillanpää, Hadzinikolic, Koskinen – Ahonen, Léránt (1), Savolainen 2, Somogyi, Nemes (1) – Léhi, Zaharevics, Károly, Nagy B. Vezetőedző: Niko Eronen.

UTE: Rajna – Silfver 1, Nyquist, Laakkonen, Metsavainio, Saarelainen (1) – Tornyai, Kiss D., Tiala (1), Just, Kiss P. 2 – Erdőhelyi, Franyó, Kovács A., Benk, Lőczi – Szabó Rácz, Nagy A., Nádasy, Laskawy. Vezetőedző: Markus Juurikkala.