május 1, 2024

Megérdemelt, szép siker Újpesten

Kétgólos hátrányból felállva arattak 6-3-as sikert Acélbikáink az UTE elleni fővárosi találkozón az Erste Liga ma esti fordulójában.

Nem sokat pihenhettek Acélbikáink a BJA elleni jászberényi összecsapás után, ugyanis ma délután öt órától már az UTE vendégeként kellett jégre korcsolyáznia Niko Eronen alakulatának. Mely ezúttal sem kezdett túl jól, mert a hazaiak már a 2. percben megszerezték a vezetést Kovács révén, s bár a folytatásban két emberhátrányt is kivédekeztek a mieink, a harmadiknál már nem volt esély, így Kiss gólja után már 2-0-s hazai fórt mutatott az eredményjelző a 9. percben. Szerencsére a lehető legjobban reagáltak erre hokisaink, akik összekapták magukat, Blomberg bombájával gyorsan szépítettek, majd egy újabb emberhátrányt kivédekezve maradtak a hazaiak sarkában az első szünetig (2-1).

A második etapot lényegesen jobban kezdték Acélbikáink, Svars találatával már a 24. percben összejött az egyenlítés (2-2). A továbbiakban nyílt sisakos küzdelmet láthattak a meccsre kilátogató drukkerek, veszélyesebb dunaújvárosi támadásokkal. Ugyan a játékrész derekán hokisaink is kihagytak egy fórt, egyenlő létszámban összejött a vezető gól Koskinen jó lövésével, így a harmadik felvonásnak már 3-2-es DAB-fórból vágtak neki a felek.

Az újabb térfélcsere után bő hat perc kellett az újabb Acélbika-találathoz, melyet Dostalek és Nemes hozott össze, így a tavaly még újpesti színekben játszó csatár a lehető legjobbkor szerezte meg idei első találatát (2-4). A folytatás izgalmasan alakult, mert a 49. percben Kiss emberhátrányból szépített, de miután kiegészültek a lilák, Dostalek is megvillant, s visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget (3-5).

Az utolsó tíz percben igyekezett ugyan az Újpest, de a mieink nagyon magabiztosan őrizték ketrecüket, sok esélyt nem adtak házigazdájuknak arra, hogy feljebb zárkózzon. A véghajrában kapusát is lehozta az UTE, de ebből is a Bikák jöttek ki jobban, hiszen Sillanpää üres kapura szerzett góljával zárták le meccset, így végül 6-3-as sikerrel törték meg hatmeccses vereségsorozatukat, a látottak alapján megérdemelten.

UTE – DAB 3-6 (2-1, 0-2, 1-3)

UTE: Sági – Silfver (1), Franyó, Tiala, Metsavainio, Saarelainen – Nyquist, Pokornyi, Kiss 2, Ewanyk, Laskawy (1) – Balázsi, Kovács 1, Szabó Rácz, Lőczi – Simon P., Nádasy, Simon L. Vezetőedző: Markus Juurikkala.

DAB: Tóth – Svars 1, Maarnela, Szalma (2), Nemes 1, Dostalek 1 (1) – Léránt, Blomberg 1 (1), Hadzinikolic (1), Koskinen 1, Sillanpää 1 (1) – Varga (1), Sziszak, Elomaa (1), Lorraine (1), Somogyi (1) – Strenk, Károly (1), Szabó. Vezetőedző: Niko Eronen.

(főoldali kép forrása: UTE/Vörös Dávid)