május 6, 2024

Legyűrtük a Fradit is!

Parádés első harmaddal, majd jó védekezéssel és kapusteljesítménnyel sikerült 5-4-es győzelmet aratnunk a címvédő Ferencváros elleni hazai összecsapáson.

A címvédő, s jelenleg is listavezető Ferencváros elleni mérkőzéssel folytatta az Erste Liga felsőházának küzdelmeit ma este hat órától az Acélbikák együttese, s mivel a két gárda egy meccs kivételével rendre szoros csatákat vívott eddig egymással az idei szezonban, így ezúttal is izgalmas meccsre számíthattak a csapatok drukkerei.

A kezdés remekül alakult, hiszen még fél perc sem telt el a találkozóból, mikor Azari lőtt szemfüles gólt a kaput megkerülve, s bár erre a 3. percben Pulli válaszolt közelről, a középkezdés után Turcotte lódult meg a bal szélen, s ismét előnyhöz juttatta a Bikákat (2-1). A Ferencváros nagy erőket mozgósított az egyenlítésért, ám a 8. percben Dansereau egy remek csel után óriási gólt lőtt (járt a pacsi az Arany előtt álló Mazureknek is) a jobb felsőbe, megduplázva ezzel a mieink előnyét (3-1). A harmad derekán ráadásul emberelőnyben támadhattunk a vezetés növeléséért, s bár a fór kimaradt, mikor kiegészült a Fradi, Somogyi lőtt éles szögből a vendégek ketrecébe, így újra mehettek közepet kezdeni a csapatok (4-1).

A vendégek persze nem adták fel, s a negyedik dunaújvárosi találat után mindössze 17 másodperc kellett nekik ahhoz, hogy újra mattolják Hughson kapust, ám erre is volt válasza az Acélbikáknak, akik Kovács Bronson kékről elengedett lövésével visszaállították a két gárda köztikorábbi különbséget (5-2). Várható volt, hogy a szünetben rendezi védekezését a Fradi, mely a folytatásban óriási erőket mozgósított a felzárkózásért, ám a dunaújvárosi védelem és Hughson kapus remekül állt a lábán. Egészen a 40. percig, mikor Pulli emberelőnyös találatával kettőre csökkentette hátrányát a címvédő, így bőven ígért még izgalmakat a harmadik felvonás (5-3).

Melynek elején két emberelőnyt is parlagon hagytak a mieink, ám bosszankodni nem volt lehetőség, mert nagyon nyomott a fővárosi alakulat, s bizony ebben az időszakban percenként kellett játékba avatkoznia kapusunknak. Az 54. percben a fővárosiak is “elpuskáztak” egy emberelőnyt, majd a hajrában muszáj volt kockáztatniuk, így kapusuk helyére is mezőnyjátékost küldtek jégre. Hihetetlen jeleneteknek lehettünk ekkor szemtanúi, mert a Bikák három üres kapus ziccert is kihagytak, s hogy még rosszabb legyen a hazai drukkerek kedve, arról Kulmala gondoskodott, aki fél perccel a meccs vége felhozta egyre a Fradit (5-4).

A hátralévő idő azonban már nem volt elég a vendégeknek arra, hogy kiegyenlítsenek, így a végletekig kiélezett csatát végül az Acélbikák nyerték 5-4-re, s újabb sikerükkel át is vették a vezetést a felsőházi tabellán.

DAB – FTC-Telekom 5-4 (5-2, 0-1, 0-1)

DAB: Hughson – Kovács 1 (2), Vuorijärvi, Azari 1, Dansereau 1 (2), Mazurek (1), Hüffner, Lendák, Gebei (1), Somogyi 1 (1), Turcotte 1 (1), Dósa, Hruby (1), Németh, Pinczés O., Silló, Baker, Ráduly, Gulácsi, Subotic, Tamás. Vezetőedző: David Leger.

FTC-Telekom: Arany – Karmeniemi, Pulli 2 (1), Nagy (1), Németh, Tóth A. 1, Rantanen, Tóth G., Kulmala 1 (1), Pavuk, Switzer, Hegyi, Sarcia, Hajós, Juusela, Tóth R. (1), Boros, Jászai, Farkas, Roczanov, Tóth G. Vezetőedző: Fodor Szabolcs.