május 1, 2024

Kiütéses siker az UTE ellen

Szalma Zsolt mesterhármasával, fegyelmezett, jó játékkal arattak 6-0-s sikert Acélbikáink az UTE elleni hazai összecsapáson ma este fél héttől.

A hullámzó teljesítményt nyújtó Újpest elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit együttesünk ma este fél héttől. Bár sérülések és betegségek miatt bő három sorral tudtak csak nekivágni a meccsnek Acélbikáink, a kezdésre nem lehetett panasz, mert több időt töltöttek hokisaink a lilák harmadában, de ahogy a túloldalon Tóth kapus, úgy Rajna is magabiztos volt, így az első felvonásban egyik oldalon sem tudtak kapuba találni a felek.

A második húsz percre még határozottabban jöttek ki a Bikák, két nagy helyzetet követően emberelőnybe kerültek, s Szalma szemfüles találatával a vezetést is sikerült végre megszerezniük, így a 27. percben repülhettek a plüssök is a jégre (1-0). A bekapott gól után igyekezett váltani az Újpest, de gólt újra a mieink szereztek, méghozzá megint Szalma révén, aki éles szögből lepte meg Rajnát a 30. percben (2-0). Ez láthatóan megtörte a vendégeket, s mikor két perc múlva Szalma védhetetlenül ért bele Dostalek lövésébe, már 3-0-s hazai fórnak örülhettek a DAB drukkerei.

Rajnát Sági váltotta az újpesti ketrec előtt, ám mindössze 39 másodpercig bírta, mert egy megszerzett koronggal Hadzinikolic iramodott meg, majd pontosan kilőtte a bal alsót (4-0). A harmadik etapban nagyon taktikusan őrizte előnyét együttesünk, s bár Varga kiállítása alatt akadtak azért meleg pillanatok a hazai kapu előtt is, Tóth fogta, amit kellett. Miután kiegészültek a Bikák, kiharcoltak egy fórt, melyből Dostalek másolta le Szalma harmadik találatát, végleg eldöntve a pontok sorsát (5-0).

Az utolsó nyolc percben hajtott a szépítésért a lila-fehér alakulat, de a nagyobb helyzetek így is a mieink előtt adódtak. Sági két-három nagy bravúrral tartotta övéit, ám Hadzinikolic megpattanó lövése ellen már neki sem volt esélye, így Acélbikáink nagyon sima, 6-0-s sikert arattak, amivel feljöttek a tabella nyolcadik helyére, igaz a DEAC és a FEHA is kevesebb meccset játszott Niko Eronen együttesénél.

DAB – UTE 6-0 (0-0, 4-0, 2-0)

DAB: Tóth – Svars, Maarnela (1), Szalma 3, Nemes (2), Dostalek 1 (3) – Blomberg, Sziszak, Hadzinikolic 2, Sillanpää (1), Koskinen (2) – Varga, Léránt, Somogyi, Lorraine, Elomaa – Ahonen, Marosi, Szabó Cs. Vezetőedző: Niko Eronen.

UTE: Rajna (Sági) – Silfver, Nyquist, Tiala, Metsavainio, Laakkonen – Pokornyi, Franyó, Benk, Just, Saarelainen – Tornyai, Balázsi, Kovács A., Ewanyk, Kiss P. – Peceric, Kovács S., Szabó Rácz, Laskawy. Vezetőedző: Markus Juurikkala.