május 4, 2024

Késői hajrá Miskolcon

Az első harmad után még vezetett, majd háromgólos hátrányba került, így hiába hajrázott nagyot, végül 5-4-es vereséget szenvedett csapatunk a DVTK otthonában.

A címvédő, s jelenleg is listavezető DVTK Jegesmedvék otthonában folytatta együttesünk a MOL Liga küzdelmeit ma este . A mérkőzésnek a házigazdák voltak inkább az esélyesei, ám ez nem jelentette azt, hogy a mieink ne a siker reményében várták volna a meccset, ám ehhez stabil, jó védekezésre, valamint jó támadójátékra lett volna szükség a szakvezetés szerint.

Ehhez képest nagyon rosszul kezdődött a találkozó a mieink számára, hiszen már a második perc elején emberhátrányba kerültek, majd kilenc másodperccel később már gólhátrányban is, miután Magosi ért bele pontosan Leppanen lövésébe (1-0). A folytatásban is fölényben játszottak a házigazdák, mégis a DAB szerzett gólt, méghozzá Dansereau révén, aki a saját kipattanóját ütötte Adorján hálójába a 6. percben (1-1). Újabb egy perc elteltével ráadásul már a Bikák vezettek, mert Németh megpattanó lövése is utat talált a DVTK ketrecébe, s innentől már a vendéglátóknak kellett futnia az eredmény után (1-2). A miskolciak azonban soká hibával játszottak, szimpla és kettős emberelőnyeikkel sem tudtak élni, így az első húsz perc végén a DAB vonulhatott minimális vezetéssel a pihenőre.

Ha az első harmadot rosszul, a másodikat katasztrofálisan kezdte a Gilbert alakulat, mely két könnyű korongot ajándékozott ellenfelének, s az elsőből Leppanen, a másodikból Galanisz talált be, így pillanatok alatt fordított a DVTK, s mikor a 24. percben Sakaris éles szögből leadott lövése is becsapta Duscheket, muszáj volt időt kérnie a dunaújvárosi szakvezetésnek (4-2). A rövid pauza után valamelyest kiegyenlítettebb lett a játék, de együttesünk nem igazán tudott komoly lehetőséget kialakítani a miskolci kapu előtt még emberelőnyben sem, így egyre távolodott a remélt pontszerzés. Úgy meg pláne, hogy a harmad utolsó percében Duschek sértődött meg a világra, egy vélt sérelem miatt elhagyta ketrecét, s Ritó köszönte szépen a ziccert, az üres kapuba lőtt, s úgy tűnt, hogy ezzel el is döntötte a meccset (5-2).

A mieink becsületére váljék, hogy ekkor sem adták fel a küzdelmet, s ugyan a harmad elején kihagytak egy emberelőnyt, a 44. percben Dansereau újabb remek lövésével kettőre csökkentették hátrányukat (5-3). A gól érezhetően felpörgette a mieinket, s a 48. percben megvillant a második sor is, mely sokáig beszorította a házigazdákat, majd Becze tálalt remekül Ladygin elé, aki kapásból kilőtte a kapu közepét, felhozva ezzel egyre a Bikákat (5-4). Innentől lett igazán paprikás a hangulat, Lencsés kapott kétpercet palánkra lökésért, de kivédekezték a hátrányt a Bikák, akik nagyon igyekeztek az ötödik gólért, de játékukba sok hiba csúszott, így a vendéglátók őrizték minimális vezetésüket. Az utolsó percben kapusát lehozva, majd egy miskolci kiállítás után kettős emberelőnyben támadhattak a mieink, ám nem sikerült átlőniük a hazai védelmet, így a DVTK végül 5-4-es sikert aratott, míg az Acélbikák elsősorban a második harmad elején és végén elkövetett buta hibáikat okolhatják a vereségért.DVTK – DAB 5-4 (1-2, 4-0, 0-2)

DVTK: Adorján – Leppanen 1 (2), Láda, Pavuk, Galanisz 1 (1), Magosi 1 (2), Gőz (1), Vojtko (1), Hajós, Tóth, Miskolczi, Joe, Kuqali (1), Ritó 1, Johnston (1), Sakaris 1 (1), Bernáth, Laczkó, Albert, Karda, Popovics. Vezetőedző: Douglas Bradley.

DAB: Duschek – Ladygin 1, Hruby, Azari (1), Cseter, Dansereau 2, Pfeil, Ölander, Becze (1), Borbás, Kaszkov (1), Lencsés, Lévai, Odnoga, Nagy, Tanka, Pál, Mátyásy (2), Németh 1, Léránt (1). Vezetőedző: Lee Gilbert.