május 16, 2024

Kár az első harmadért

Az első harmadot nagyon elrontotta, s bár a folytatásban remekül küzdött, végül 4-2-es vereséget szenvedett csapatunk a DVTK elleni találkozón.

A címvédő, s jelenleg is listavezető DVTK-Jegesmedvék csapatát látták vendégül ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozói a MOL Liga újabb fordulójában. Együttesünk elszántan, a bravúrban reménykedve várta a találkozót, ám a vendégek igen hamar tudatosították Lee Gilbert tanítványaival, hogy ők is a három pontért érkeztek Dunaújvárosba.
Lényegesen erősebben kezdte ugyanis a találkozót ellenfelünk, mely több alkalommal is beszorította a Bikákat saját harmadukba, s csak Duschek két-három védésének volt köszönhető, hogy nem kerültek előnybe az első hét percben. Éppen ezért volt fájó, hogy a 8. percben úgy szerzett vezetést a miskolci alakulat, hogy a mieink játszhattak emberfórban, ám puha védekezésük miatt simán lekontrázta őket a Miskolc, mely Tóth Adrián lövésével előnybe is került (0-1).

Ezzel azonban még nem volt vége a DAB szenvedésének, mert hiába tették dolgukat becsülettel játékosai, a vendégek kontráira egyáltalán nem tudtak reagálni, s ezt Hajós büntette két góllal a 16. és 19. percben, így az első harmad után sajnos eldőlni látszott a találkozó (0-3).
Szerencsére a Bikák nem így gondolták, s a második harmadra egy teljesen más felfogásban játszó DAB korcsolyázott a jégre, mely előbb kivédekezett egy emberhátrányt, s bár következő előnyét is kihagyta, a 25. percben Borbás csak megszerezte a mieink becsületgólját. Ezen olyannyira belelkesedtek a Bikák, hogy mindössze tizenkilenc másodperccel később Revák is bevette Adorján kapuját, így újra teljesen nyílt lett a meccs (2-3). Sajnos a miskolciaknak is volt erre válaszuk, mivel Tóth Adrián a 28. percben megszerezte saját maga második, csapata negyedik találatát, így ismét megnyugodhattak egy kicsit a vendégek. A folytatásban igyekezett, ment előre a DAB is becsülettel, de újabb gólt már nem tudott szerezni, így a DVTK várhattak kétgólos előnyből a harmadik etapot (2-4).

Az utolsó húsz percből még egy sem telt el, mikor Vazan ülhetett ki két percre a büntetőpadra, de sikerült kivédekezni a kritikus időszakot, s újra nekivághattunk a felzárkózásnak. Keményen dolgozott Lee Gilbert csapata, mely az 50. percben, Galanisz kiállítása után kapott esélyt a harmadik gól megszerzésére, de sajnos ezzel sem tudtak élni Garrették. A hajrában hatalmas lehetőséget kapott együttesünk, mely közel két percig támadhatott kettős fórban, ám ebből sem tudtak gólt szerezni a Bikák, s ekkor lényegében el is dőlt a találkozó, melynek utolsó perceit már simán lehozta a Miskolc, s 4-2-es győzelmével megerősítette vezető helyét a tabellán.

DAB – DVTK 2-4 (0-3, 2-1, 0-0)

DAB: Duschek, Durak (1), Smith, Vazan (1), Borbás 1, Peterdi, Rasulov, Lencsés, Bushbacher, Garret (1), Revák 1, Hruby, Dörök, Szepessy M., Szepessy B., Léránt, Nagy, Mátyásy, Odnoga, Németh, Magosi. Vezetőedző: Lee Gilbert.