május 4, 2024

Ismét legyőztük a Debrecent

A DAB és a DEAC második dunaújvárosi mérkőzését is 4-1-re nyerték Acélbikáink.

A Debrecen elleni rangadóval folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Mivel a két gárdát mindössze kettő pont választotta el egymástól a tabellán, ezért a mieinknek és a negyedik helyezett debrecenieknek is nagyon fontos lett volna a győzelem megszerzése.

Ahogy azt a hazai drukkerek remélték, erősen is kezdett a DAB, mely hamar emberelőnybe került, s bár a fórral nem sikerült élni, mikor kiegészült a DEAC, Németh adott remek passzt Pinczésnek, aki egy csel után fonákkal a kapuba helyezett (1-0). Még egy percig sem örülhettünk azonban a vezetésnek, mert egy debreceni kontra végén Filbrandt váltotta gólra közelről Hári remek átadását, s kezdődhetett minden elölről. A nagy iramú, de sportszerű találkozón a vendégek kapuvasat lőttek, míg a túloldalon két nagy helyzet is kimaradt. A 18. percben újra emberelőnybe kerültek a Bikák Izacky fegyelmezetlensége miatt, s erre rá is fizettek a debreceniek, mert hiába védte Azari lövését Hetényi, a kipattanót Mazurek kotorta a kapuba, újra vezetéshez juttatva ezzel a házigazdát (2-1).

A második felvonásra egy még elszántabb dunaújvárosi csapat jött ki a jégre, mely maximálisan rá tudta erőltetni akaratát ellenfelére. hiába alakított ki azonban lényegesen több helyzetet ellenfelénél együttesünk, a legnagyobb lehetőségek is kimaradtak, pedig Somogyi, Azari, Dansereau, Turcotte is nagyon közel állt az újabb hazai találat megszerzéséhez, igaz a hajrában a DEAC-nak is volt esélye az egyenlítésre.

A harmadik felvonásra igyekezett magasabb sebességi fokozatba kapcsolni David Musial együttese, de a dunaújvárosi védelem és Hughson kapus szilárdan állt a lábán, ráadásul a támadásokra is maradt ereje a mieinknek, s ezt Somogyi bizonyította a 47. percben, miután a saját próbálkozása utáni kipattanót ütötte a hálóba (3-1). A harmadik hazai gól jelentősen vissza is vetette a debrecenieket, s bár becsületből próbálkoztak, ekkor már nem igazán volt átütőerő a játékukban. Az 53. percben Turcotte tört előre a bal szélen, majd a kapu elé kanyarodva megszerezte a mieink negyedik gólját is, végleg eldöntve ezzel a 102 (!) kapura lövést, s mindössze három kiállítást hozó találkozót (4-1).

Acélbikáink ezzel a sikerrel megelőzték a Debrecent a bajnoki táblázaton, ám sokáig nem lehet örülni a győzelemnek, mert szerdán este fél héttől újra megmérkőzik egymással a két csapat, ám ezúttal már Debrecenben húznak korcsolyát a játékosok.

Miroslav Ihnacak: – Elégedett vagyok, hiszen a meccsen keményen dolgoztak a játékosok. Sok helyzetünk volt 1-1 után is ezen a nehéz találkozón, mely sokáig nyitott volt. A harmadik harmadban jobbak voltunk, ez gólokban is megmutatkozott. Szerdán mindent meg fogunk tenni azért, hogy ismét győzni tudjunk.

David Musial: – Ez nem a mi napunk volt. Buta hibákból adtunk lehetőséget a Dunaújvárosnak. A sérültjeink hiányát nagyon megéreztük, ez azonban nem lehet kifogás. Ma nem tudtuk saját játékunkat játszani. Szerdán hatvan percen keresztül kell koncentrálnunk ahhoz, hogy le tudjuk győzni a Bikákat.

DAB – DEAC 4-1 (2-1, 0-0, 2-0)

DAB: Hughson – Kovács, Vuorijärvi, Azari (1), Dansereau, Mazurek 1, Lendák, Baker (1), Somogyi B. 1, Silló (1), Turcotte 1, Dósa, Hüffner (1), Németh (1), Pinczés 1, Tamás (1), Ráduly, Gebei, Gulácsi, Subotic. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

DEAC: Hetényi – Filbrandt 1, Kiss, Izacky, Mazzag, Novotny, Léránt, Mestyán, Essery (1), Hári (1), Kuleshov, Markov, Sándor, Berta, Molnár, Salló, Kozma. Vezetőedző: David Musial.