április 29, 2024

Hoztuk a kötelezőt a Vasas ellen

Kapott gól nélkül nyerte meg a Vasas elleni hazai mérkőzését együttesünk az Erste Liga ma esti fordulójában.

A Vasas elleni hazai mérkőzéssel folytatta az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától együttesünk, mely egyértelmű esélyesként várta a sereghajtó elleni összecsapást. Miroslav Ihnacak tanítványai nem is kezdtek rosszul, ám kezdeti lendületüket hamar megtörte a fővárosi alakulat, mely zártan, jól védekezve őrizte kapuját, s olykor egy-egy ellentámadásra is futotta erejéből. Ezzel együtt is megvolt a mezőnyfölény, mely a 15. percben végre góllá is érett, mert Azari kék vonalról eleresztett lövése Ságiról Mazurek elé pattant, aki közelről nem hibázta el az üres kaput (1-0). A folytatásban mindkét gárda előtt adódtak lehetőségek, s bár a szünetig már nem született újabb találat, a térfélcsere után hamar eldöntötte a pontok sorsát csapatunk.

A 21. percben Turcotte fordult le védőjéről, s csapta be Sági kapust is, majd a 25. percben Silló vágta a kapuba a DAB második gólszerzőjének passzát, s mivel ekkor már a játékban is óriási különbség volt a csapatok között, Ladányi Balázsnak muszáj volt időt is kérnie (3-0). A harmadik dunaújvárosi gól után valamelyest visszaesett a színvonal, több lehetősége volt a Vasasnak is, de Hughson eszén nem tudtak túljárni a fővárosiak. A 38. percben Turcotte villant meg újra, s lőtt óriási gólt a bal felsőbe, így két harmad után kényelmes előnyből várhatták a mieink a folytatást.

Az utolsó felvonás már túl sok izgalmat nem tartogatott, úgy meg pláne nem, hogy a 44. percben Dansereau is betalált, s innentől már csak az lehetett a kérdés, hogy sikerül-e kapott gól nélkül lehoznia a meccset együttesünknek. A Vasas ugyan próbálkozott becsülettel, ám a hazai védelem és Hughson kapus is jól állt a lábán, s mivel újabb gól már nem született, így Acélbikáink nagyon sima, 5-0-s sikerrel zárták a hetet, s újabb győzelmükkel fel is jöttek az Erste Liga tabellájának harmadik helyére.

Miroslav Ihnacak: – Fontos volt ez a győzelem, melyet a második harmadban alapoztunk meg igazán. Komolyan vettük a találkozót, megérdemelt sikert arattunk, örülünk a három pontnak.

Ladányi Balázs: – Ma is kiderült, hogy most nem vagyunk egy súlycsoportban a Dunaújvárossal. Voltak ugyan helyzeteink, ha ezeket jobban ki tudtunk volna használni, akkor kozmetikázhattunk volna az eredményen és jobb szájízzel mentünk volna haza, de sajnos ma nem voltunk a győzelem közelében sem. Gratulálok a Dunaújvárosnak!

DAB – Schiller-Vasas HC 5-0 (1-0, 3-0, 1-0)

DAB: Hughson (1) – Kovács (1), Vuorijärvi, Azari (2), Dansereau 1, Mazurek 1 (1), Baker, Lendák, Németh (1), Silló 1, Turcotte 2 (1), Dósa, Hüffner, Pinczés, Subotic, Tamás, Ambrus, Ráduly, Gebei, Gulácsi. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

Vasas: Sági – Bukor, Inglis, Schmál, Szlama, Turbucz, Farkas, Hetényi, Czakó, Csiki, Pápa, Surányi, Tornyai, Béres, Páterka, Szalma, Gáspár, Seregély, Márton. Vezetőedző: Ladányi Balázs.