május 6, 2024

Hibátlan mérleg a Titánok ellen

Idei negyedik mérkőzését is megnyerte együttesünk a Fehérvári Titánok ellen az Erste Ligában!

Megyei rangadón, a Fehérvári Titánok otthonában korcsolyázott jégre ma este csapatunk, s bár két gárda eddigi meccseit rendre a mieink nyerték, a Titánok jó formában várták a találkozót, így érdekes, izgalmas csatára számíthattak az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokba kilátogatók.

Ahogy várható volt, nagy elánnal kezdtek a fehérváriak, ám hiába támadtak, az 5. percben Azari lódult meg a jobb oldalon, majd egy pontos lövéssel mattolta a szlovén Usnik kapust (0-1). A hazaiakat meg is fogta a dunaújvárosi találat, az meg pláne, hogy két perc múlva nagyon beszorította őket a DAB első sora, s a támadás végén ismét Azarira jött ki a lövőhelyzet, s a Bikák csapatkapitánya ezúttal a kék vonalról vágott hatalmas gólt, megduplázva ezzel a mieink előnyét (0-2). Még fel sem ocsúdhattak a sokkból a hazaiak, már jött a harmadik is Silló révén, aki egy korongszerzést követően talált be, így Kiss Dávidnak már a 8. percben időt kellett kérnie (0-3). A rövid pauzát követően rendezte sorait a fehérvári alakulat, így a folytatásban már egyenlő erők küzdelmét hozta a meccs, ám újabb gól már nem született, így az első szünetre magabiztos előnnyel vonulhattak az Acélbikák.

A második felvonásra egy még elszántabb Titánok érkezett ki, s az első percekben több alkalommal is gólt szerezhettek volna a házigazdák, ám a védelem és Hughson kapus kiválóan állta a sarat sőt, a 27. perc elején Mazurek hajszálpontos indításával Dansereau szólózhatott, s nem is hibázta el ziccerét (0-4). A harmad derekán emberelőnyben támadhattak a szépítésért a fehérváriak, s bár ezzel nem tudtak élni, a következő fórból Dézsi már bevette Hughson ketrecét, így a 37. percben szépítettek a vendéglátók (1-4). A harmadból hátralévő időt a mieink tölthették fórban, de nem sikerült betalálniuk, így a második felvonás végén is háromgólos dunaújvárosi vezetésnek örülhettünk.

Az utolsó harmadot emberelőnyben kezdhették a mieink, majd a fehérváriak kaptak nagy esélyt egy kettős fór formájában, mellyel sajnos élni is tudtak, s Madácsi 45. percben szerzett találata után újra nyílt lett a meccs (2-4). Szerencsére nem késett sokat a válasz sem, mert az 50. perc végén Dansereau lőtt hatalmas erővel a jobb felsőbe emberelőnyben, így ismét valamivel nyugodtabban figyelhettük a folytatást (2-5). Főleg úgy, hogy a fehérváriakban ekkor már nem volt meg az erő és talán az elszántság sem ahhoz, hogy visszajöjjenek a meccsbe, így a hátralévő időben már magabiztosan őrizte előnyét együttesünk, s ugyan az utolsó perben ismét kapott egy kettős előnyt a hazai csapat, ezt kivédekezték a mieink, s összességében sima, 5-2-es sikert aratva léptek fel az Erste Liga harmadik helyére.

Fehérvári Titánok – DAB 2-5 (0-3, 1-1, 1-1)

Titánok: Usnik – Kiss, Mangone, Madácsi 1, Mihály, Zion, Imre, Szabó, Campbell (1), Dézsi 1, Péter, Schartz (1), Vas, Buzás, Császár, Nagy, Erdély, Horváth, Almási, Kovács, Vincze. Vezetőedző: Kiss Dávid.

DAB: Hughson – Kovács, Vuorijärvi (2), Azari 2 (1), Dansereau 2 (1), Mazurek (2), Baker, Lendák (1), Németh, Silló 1, Turcotte (1), Dósa, Hüffner, Kovács, Pinczés, Subotic, Ambrus, Ráduly, Gebei, Tamás. Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.