május 19, 2024

Hiába a kétgólos előny

Az utolsó harmad előtt még 3-1-re vezetett, végül mégis 5-3-as vereséget szenvedett csapatunk Debrecenben.

A DVTK és a MAC elleni vereségeket követően újabb nehéz ellenfél várt a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorongozóira, akik Debrecenben léptek pályára ma este. A két gárda legutóbbi összecsapása nem alakult jól a mieink számára, hiszen a hazaiak 8-3-ra nyerni tudtak, s mint azt Lee Gilbert vezetőedző a találkozó előtt elmondta, ha nem játszanak hatvan percen keresztül nagy odafigyeléssel és megfelelő hozzáállással, akkor ma is kellemetlen élményben lehet részük.

A találkozó nem is kezdődött túl jól Acélbikáink számára, hiszen már az első percben emberhátrányba kerültek, de szerencsére sikerült kihúzni kapott gól nélkül a kritikus időszakot. A folytatásban inkább a mezőnyben gyűrték egymást a csapatok, sok helyzetet egyik kapu előtt sem alakítottak ki a felek, így az eredmény sem változott. Egészen a 12. percig, mikor a DAB került emberfórba, s ezt mindössze 11 másodperc alatt kihasználták a mieink, akik Smith góljával ragadták magukhoz a vezetést (0-1). A harmadból hátralévő időben még egy alkalommal játszhatott emberelőnyben Lee Gilbert alakulata, de újabb találatot már nem sikerült jegyeznie.

Ami nem ment az első játékrész végén, az szerencsére gyorsan összejött a második elején, hiszen áthúzódó emberelőnyét mindössze huszonhat másodperc kihasználta a DAB, mely Bushbacher találatával növelte kétgólosra vezetését (0-2). Érdekesség, hogy a mieink első, valamint második góljánál is az a Milan Garret adta a gólpasszt, akire nem számítottak Debrecenben, ezért szűk egy hónapja már az Acélbikákat erősíti. Kétfás hátrányban viszont erősítenie kellett a házigazdáknak is, akik sajnos sikerrel tették ezt, mert a 31. percben Vincze góljával minimálisra csökkentették hátrányukat (1-2). Erre is volt válasza azonban a DAB-nak, mely a 39. percben megszerezte harmadik emberelőnyös találatát is Durak révén (újra Garret adta a gólpasszt), így a harmadik felvonás előtt a mieink álltak közelebb a remélt sikerhez (1-3).

Sajnos nem sokáig, mert a harmadik húsz perc elején Könczei ismét felhozta egyre a hazaiakat, majd a 45. percben előbb Rasulov, majd Hruby ülhetett ki két percre, s a kettős fórral éltek is a vendéglátók, akik hamar ki is egyenlítettek (3-3). A folytatásban egészen az 59. percig nem született újabb találat, ám ekkor az ismét emberelőnyben játszó házigazdák negyedszer is bevették Duschek kapuját, majd az utolsó másodpercben az üresen hagyott dunaújvárosi ketrecbe is betaláltak, így végül a Debrecen örülhetett az 5-3-as győzelemnek, míg a mieink visszacsúsztak a MOL Liga tabellájának nyolcadik helyére.

DHK – DAB 5-3 (0-1, 1-2, 4-0)

DAB: Duschek, Durak 1 (1), Smith 1, Vazan (1), Borbás, Peterdi, Lencsés, Rasulov, Bushbacher 1 (1), Garret (3), Revák, Hruby, Dörök, Németh, Szepessy M., Szepessy B., Mátyásy, Nagy, Odnoga, Léránt, Magosi. Vezetőedző: Lee Gilbert.