május 2, 2024

Győzelem a megyeszékhelyen

Nagy küzdelemben aratott 3-2-es sikert Acélbikáink felnőtt együttese a Titánok elleni székesfehérvári edzőmérkőzésen.

Székesfehérváron, a Titánok otthonában lépett pályára a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata kedden este negyed nyolctól. A két gárda pár nappal ezelőtt Dunaújvárosban is összemérte egymással erejét, s mivel azon a találkozón a pontosabb fehérváriak 5-0-s sikert arattak, volt miért visszavágnia Leo Gudas tanítványainak. Az összecsapás első harmada kiegyenlített, küzdelmes játékot hozott, helyzetek akadtak itt és ott is, de egyik gárda sem tudott kapuba találni.

A fordulást követően tizenegy perc kellett ahhoz, hogy megtörje gólcsendjét az Acélbikák alakulata, mely Szappanos emberhátrányos megugrása után szerezte meg a vezetést, s bár a folytatás is hozott még ziccereket, az eredmény már nem változott a második szünetig. Az újabb térfélcsere után öt perc telt el, mikor Németh Péter lódult meg egy védővel a nyakán, majd mattolta a hazaiak hálóőrét, ám még mielőtt megnyugodhattunk volna, gyorsan jött a válasz sőt, az 53. percben emberelőnyből egyenlítettek a Titánok (2-2).

Volt még azonban fordulat a találkozóban, mert a véghajrában a Bikák is kaptak egy fórt, melyből Lőczi lőtt kapásból a jobb sarokba, így a Gudas-csapat végül 3-2-es győzelmet aratva vágott vissza megyei riválisának a pénteken elszenvedett hazai vereségért.

(Főoldali kép forrása: Titánok facebook)