május 4, 2024

Győzelem a fordulatok meccsén

Tizenöt gólt hozó összecsapáson aratott 8-7-es győzelmet együttesünk a Debrecen otthonában.

Debrecenben, éppen a mieink mögött álló DHK otthonában folytatta a MOL Liga küzdelemsorozatát ma este a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, s mivel mindkét gárda számára igen fontos lett volna a három pont megszerzése, izgalmas mérkőzésre volt kilátás.
Mint azt Strenk Hunor másodedző a meccs előtt elmondta, a három pont megszerzésére csak jó védekezéssel lehet esélye csapatunknak, ehhez képest már a második percben megszerezte a vezetést a Debrecen Godó révén, így igen korán futnia kellett az eredmény után a Bikáknak (1-0). A kiegyenlített játékos hozó első harmadban a 10. perc hozta az első kiállítást, ám nem sikerült élnie ezzel a DAB-nak, mely a 14. perc legvégén újabb gólt kapott (ezúttal Piszkonov volt a tettes), s még nagyobb bajba került. A harmad hajrájában újra fórban játszhattak az Acélbikák, s ezt már sikerült értékesíteni, így Borbás gólja után minimális hátrányból várhattuk a folytatást (2-1).

A második harmadot lényegesen jobban kezdték a mieink, akik előbb kivédekezték első emberhátrányukat, majd a 28. percben Ölander góljával kiegyenlítettek (2-2). Ráadásul nem sokkal később már előnyben támadhattunk a vezetésért, s ugyan ezt a fórt nem sikerült kihasználni, de egyenlő létszámban Azari már nem hibázott (2-3). Nem sokáig örülhettünk azonban a vezetésnek, mert Saluga két perccel később egalizált, de újabb két perc elteltével ismét Azari villant, így a második szünetre már a DAB vonulhatott 4-3-as vezetéssel.

A harmadik etapot azonban pont úgy kezdték a Bikák, ahogy az elsőt, mert még két perc sem kellett ahhoz, hogy Lajcs újra kapituláljon, így kezdődhetett minden elölről (4-4). A Bikák azonban ma nagyon gólerősek voltak, mert a 44. percben Kaszkov mattolta volt csapatát, majd nem sokkal később Becze is meglőtte a szokásos gólját, így a meccsen először kettővel vezettek a mieink (4-6). A 49. percben viszont nehéz helyzetbe került együttesünk, mert Ladygin szedett össze egy négyperces kiállítást, s bár az első felét sikerült megúszni, a második két percből Szadikov már betalált, így újra teljesen nyílt lett a meccs (5-6).

Időt is kért Lee Gilbert, hogy rendezze a sorokat, de Saluga ellen megint nem volt ellenszer, s az 55. percben újra egált mutatott az eredményjelző sőt, harminc másodperccel később Berta is betalált, így a hajrá előtt már a Debrecen állt nyerésre (7-6). Együttesünk azonban nem zuhant össze a kétgólos előny elvesztésétől sem, mert Dansereau az 57. percben szintén hozzászólt a meccshez, így jöhetett a ráadás (7-7). A hosszabbítás szerencsére a mieink számára alakult jobban, mert a 65. percben Ölander is megszerezte második gólját, így a komoly fordulatokat, összesen tizenöt gólt hozó összecsapást végül a DAB nyerte 8-7-re.

DHK – DAB 7-8 (2-1, 1-3, 4-3, 0-1) – hosszabbítás után

DHK: Gyenes, Varga (2), Szadikov 1, Koszourov (2), Brown (3), Piszkunov 1, Berta 1 (1), Smith, Hári 1 (1), Saluga 2, Németh A. (3), Hetényi, Pados, Godó 1, Vaszjunyin, Dancsfalvi (1), Wéber, Vincze. Vezetőedző: Jason Morgan.

DAB: Lajcs, Hruby, Ladygin (2), Dansereau 1 (2), Cseter (1), Azari 2 (1), Ölander 2 (1), Pfeil, Kaszkov 1 (2), Borbás 1, Becze 1 (2), Lévai, Lencsés (2), Odnoga, Nagy, Tanka, Pál, Mátyásy, Léránt, Németh P. (1). Vezetőedző: Lee Gilbert.