április 28, 2024

Gyorsan döntött a Csíkszereda

A hat perc alatt négy gólt szerző Csíkszereda végül 8-1-es győzelemmel távozott a Dunaújvárosi Jégcsarnokból.

Nehéz feladat várt Acélbikáinkra az Erste Liga újabb fordulójában, ugyanis a remek erőkből álló Csíkszereda ellen kellett volna helyt állnia az alaposan megfiatalított gárdának.

A vendégek azonban máshogy gondolták, már az első percekben óriási iramot diktáltak, s ezt bizony nem tudták követni a mieink. Sofron már a 26. másodpercben bevágott egy kipattanót, majd a 4. percben Levin lőtt előnyből a hazai ketrecbe, s már 0-2-t mutatott az eredményjelző. Nem sokáig sajnos, mert az erdélyiek továbbra is nagy fölényben játszva alakították ki lövőhelyzeteiket, melyekből előbb Szkacskov, majd Kubat volt eredményes, így már a 7. perc elején kapust kellett cserélnie Niko Eronennek (0-4).

Az első Erste Liga találkozóját játszó, mindössze 18 esztendős Valenta jól szállt be, több szép védése is volt, míg a túloldalon Szalma pofozott be egy kipattanó korongot, így legalább a szépítés összejött (1-4). A folytatásban is megmaradt a szeredai fölény, de újabb gólt “csak” a 26. percben tudtak szerezni a vendégek, újra Sofron révén (1-5). Az egyre inkább csendesedő mérkőzésen akadtak lehetőségei ugyan a mieinknek is, de vagy az utolsó passzokba, vagy a befejezésekbe csúszott hiba, míg a túloldalon Levin is duplázni tudott a 39. percben (1-6).

A záró etap túl sok izgalmat már nem hozott értelemszerűen, két csíkszeredai találatot azonban még igen, mert a hazai bekkek bizonytalankodását előbb Sofron használta ki a 46. percben, majd egy könnyen befújt kettős előnyből Szakcskov is megszerezte második gólját, így a Csíkszereda igazolta a papírformát, s nagy kedvvel játszva aratott 8-1-es győzelmet A nagyon rosszul kezdő Acélbikák ellen.

DAB – SC Csíkszereda 1-8 (1-4, 0-2, 0-2)

DAB: Tóth (Valenta) – Léránt, Ahonen, Savolainen (1), Szalma 1, Somogyi – Léhi, Varga, Nemes, Pinczés, Janech – Bánki (1), Sziszak, Michalevic, Károly, Atamancsuk – Vaculik, Szabó, Strenk, Raszkin, Kuminka. Vezetőedző: Niko Eronen.

Csíkszereda: Adorján – Kubát 1, Ferencz-Csibi (1), Levin 2 (3), Reisz (2), Sofron 3 (2) – Rutkowski, Gecse (1), Svetina, Asuchak (1), Brown – Láday, Salló, Szkacskov 2, Részegh (1), Becze (2) – Rokaly N. (2), Rokaly Sz. (2), Fodor. Vezetőedző: Vaclav Novak.