május 2, 2024

Gázoltak az Acélbikák

A három gólig jutó Török Viktor vezérletével arattak nagyon sima, 9-1-es győzelmet Acélbikáink a Titánok elleni megyei rangadón a jégcsarnokban ma este.

Második megyei rangadóját játszotta a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a Titánok gárdáját látta vendégül a Dunaújvárosi Jégcsarnokban ma este, s ahogy a két együttes előző mérkőzését, úgy természetesen ezt is győzelmi reményekkel várta Leo Gudas alakulata.

Jégkorongozóink parádésan álltak bele ezúttal is a meccsbe, s már a 6. percben megszerezték a vezetést Török révén, aki egy szólót váltott magabiztosan góllá, majd három és fél perccel később ismét az első dunaújvárosi gól szerzője villant, mert ezúttal remek cselek után mattolta a Titánok védelmét, s máris 2-0-s hazai fórt mutatott az eredményjelző. Ez láthatóan meg is fogta a vendégeket, akik hiába igyekeztek támadni, a védekezésre nem figyeltek oda, s ezt könyörtelenül ki is használták a Bikák, s Rybchik találatával tovább növelték előnyüket a 14. percben (3-0). Jött is azonnal a fehérváriak időkérése, ám ez sem sokat segített a megyei riválison, mert másfél perccel később Török egy remek támadást zárt le góllal, majd az utolsó percben Szappanos is betalált egy kapu előtti keveredés végén, így gyakorlatilag az első harmad végére eldőlt a pontok sorsa (5-0).

Úgy tűnt, hogy a tetemes hátrány ellenére sem szállnak le a gázpedálról Acélbikáink, akik a második etapot is jobban kezdték ellenfelüknél, s ugyan első fórjukat még kihagyták, a másodikból Rybchik gyorsan felavatta a csereként beállt Horváth kapust (6-0). A vendégek becsületére váljék, hogy ekkor sem adták fel a küzdelmet, ám hiába szépítettek Ambrus révén a 28. percben, továbbra is a DAB irányította a meccset sőt, a 34. percben Szappanos második találatával visszaállította a két gárda közti korábbi különbséget (7-1).

A harmadik húsz percre már sok izgalom szerencsére nem maradt, s bár talán ebben a felvonásban játszottak a legjobban a fehérvári fiatalok, a Bikák védelme és Krajcovic kapus is biztosan állt a lábán, így hiába lőtt többet kapura a Titánok, igazán nagy helyzetig nem jutottak el a vendégek. A Gudas-csapat lényegesen hatékonyabb volt, mert az 52. percben Gebei a kapu mögül szerezte meg idei első gólját, s hogy a lelkes hazai drukkerek kedve még jobb legyen, arról Németh Péter gondoskodott, kialakítva ezzel a magabiztos dunaújvárosi sikert jelentő végeredményt (9-1). Ezzel a sikerrel Acélbikáink pontszámban is megelőzték a Titánok gárdáját, s jó hangulatban várhatják a vasárnapi UTE elleni összecsapást.

Leo Gudas: – Nagyon jól kezdtünk, azt hiszem az öt szerzett gól magáért is beszél, s ez a jó kezdés meg is határozta a meccs további képét. A második harmadban azért elkövettünk hibákat, több lehetőséget is adtunk ellenfelünknek a gólszerzésre, de ezzel együtt is irányítás alatt tartottuk a mérkőzést. Nagyon fontos volt számunkra ez a győzelem, szeretnénk eljutni a rájátszásig, s a jövőben természetesen az a célunk, hogy további pontokat szerezzünk.

Anatolij Bogdanov: – Az első harmad lesújtó volt számunkra, négy kontra után 5-0 volt az állás, és ebből most nem tudtunk visszajönni. Kicsit vékony volt ma a keretünk, vannak betegeink, de nem akarok kifogásokat keresni, rosszul játszottunk. Gratulálok a Dunaújvárosnak, jól használták ki a lehetőségeiket, ha mi is valamivel hatékonyabbak lettünk volna a helyzetinknél, talán máshogy alakult volna a meccs. Csalódottak vagyunk, de remélem, hogy tanulunk ebből és előrébb tudunk lépni csapatként.

DAB – Titánok 9-1 (5-0, 2-1, 2-0)

DAB: Krajcovic – Pozsár, Bubnov (1), Szappanos 2 (3), Kabatayev (1), Török 3 – Benke (1), Bobcek (1), Szűcs (2), Németh P. 1 (1), Rybchik 2 (1) – Erdély (1), Szécsi (2), Németh Á., Pinczés, Lőczi – Tamás (1), Druja, Marosi (1), Gebei 1, Dudkin. Vezetőedző: Leo Gudas.

Titánok: Szeles (Horváth) – Reiter, Farkas, Lundin, Keceli-Mészáros, Skakodub – Kóger, Salamon, Ambrus 1, Fekete (1), Dézsi (1) – Tkacsenko, Szabó, Mayer, Nagy, Csiszer – Fedorin, Győrffy, Alapi. Vezetőedző: Anatolij Bogdanov.