május 10, 2024

Ez most csúnya volt

Sok hibával játszva szenvedtünk súlyos vereséget az Újpest elleni hazai találkozón.

Az Újpest elleni hazai találkozóval folytatta csapatunk az Erste Liga küzdelmeit ma este hat órától. A mérkőzéshez kapcsolódó érdekesség volt, hogy a két gárda idén három alkalommal mérte össze eddig egymással erejét a sorozatban, s még egyszer sem tudott nyerni a hazai pályán játszó csapat, így a Bikák természetesen szerették volna megszakítani ezt a sormintát.

Nos, a kezdés finoman szólva sem igazolta vissza a hazai várakozásokat, mert a vendégek már az első percben megszerezték a vezetést Di Diomete révén, aki Rafaj kapu mögül visszatett korongját ütötte a hálóba (0-1). A bekapott gól látványosan meg is fogta a mieinket, így a folytatásban is egyértelműen az UTE akarata érvényesült, s a 6. perc elején ezt Pance nyomatékosította egy újabb találattal (0-2). A második fővárosi gól után valamelyest kiegyenlítődött a játék, de a vendégek továbbra is nagyon veszélyesek voltak, s bár akadtak lehetőségei az Acélbikáknak is, ezekkel sajnos nem sikerült élniük. A 17. percben azonban újra kihagyott a dunaújvárosi védelem, s ezt Vincze Péter büntette góllal, így az első szünetre már jelentő, háromgólos hátránnyal vonulhattak a mieink.

A térfélcsere után kapust cserélt Miroslav Ihnacak, ám ez sem hozta meg a kívánt változást hazai oldalon, mert hiába próbálkoztak a mieink, rengeteg volt a pontatlanság a játékban, így az újpestiek könnyedén őrizték előnyüket. A harmad derekán jött egy újabb rövidzárlat hazai oldalon, mert előbb Pinczés védte be Csamangó lövését, majd Pance értékesítette senkitől sem zavartatva újabb ziccerét, s máris 0-5-ös állás miatt szomorkodhattunk. Ezzel gyakorlatilag el is dőlt a három pont sorsa, így a folytatásban már lényegesen csendesebb mederben folyt tovább a meccs. Egészen a hajráig, ugyanis a 38. percben Baker ütött be egy kipattanót, majd mindössze nyolc tizedmásodperccel a harmad vége előtt Németh Péter talált be Mazurek szép passzából, így a harmadik felvonásban azért volt még miért izgulnia a hazai drukkereknek (2-5).

Nem sokáig sajnos, mert az utolsó harmadból mindössze három perc telt el, mikor egy újabb nagyon komoly védekezési hibát Reed használt ki, s innentől kezdve már csak az újpesti győzelem mértéke lehetett kérdéses (2-6). A Bikák azért küzdöttek, Dansereau találatával feljöttek háromra, de nem sokáig örülhettek ennek sem, mert Vincze pillanatokkal később visszaállította a négyfás különbséget, majd Pance tudott duplázni a sokadik nagy hazai védelmi hiba után, s újra öt gól volt a két gárda közti különbség (3-8). Az utolsó tíz percre így már tényleg semmi izgalom nem maradt, gól azonban még igen, mert az 55. percben Benk is betalált, kialakítva ezzel a 9-3-as újpesti sikert jelentő végeredményt.

DAB – UTE 3-9 (0-3, 2-2, 1-4)

DAB: Hughson – Kovács B. (2), Vuorijärvi, Azari, Dansereau 1, Mazurek (1), Baker 1, Lendák, Németh 1, Silló, Turcotte, Dósa, Hüffner, Kovács E., Pinczés O., Tamás, Hruby, Ráduly, Gebei, Pinczés B. (kapus). Vezetőedző: Miroslav Ihnacak.

UTE: Duschek – Henderson, Varga, Benk 1 (2), Pance 2 (1), Sikorcin 1 (2), Pokornyi, Saukko (1), Di Diomete 1, Rafaj (1), Reed 1, Kiss-Rusk, Nagy, Csamangó 1 (1), Nemes (2), Vincze 2, Horváth, Kovács A. (1), Godó, Kovács S., Zsigmond. Vezetőedző: Baróti Zsolt.