április 27, 2024

Egy harmadig élt a remény

Bő húsz percig tudta megnehezíteni együttesünk a házigazda Csíkszereda dolgát a két gárda ma esti Erste Liga találkozóján.

A Csíkszereda otthonában kezdte meg kétmeccses erdélyi túráját együttesünk ma este fél hattól, s bár a meccs esélyesének egyértelműen a hazaiak számítottak, a mieink abban bíztak, hogy sikerül jó, szoros csatát vívniuk vendéglátójukkal.

Az első felvonásban maximálisan meg is valósult, amit hokisaink elképzeltek, mert a nem túl nagy iramot hozó nyitó húsz percben hiába játszott némi fölényben a Csíkszereda, a mieink igyekeztek zártan védekezni, s úgy akadályozni meg ellenfelüket a gólszerzésben. Egyedül amiatt lehettek kicsit csalódottak játékosaink, s az értük szurkolók, hogy két emberelőnyükkel sem tudtak élni, igaz ez a túloldalon sem jött össze az erdélyieknek.

A gól nélküli első felvonás persze számítani lehetett arra, hogy a Csíkszereda rálép a gázpedálra, s ez is bejött sajnos, mert a 24. és a 29. perc között háromszor is bevették Kovács ketrecét, majd a harmad hajrájában újabb két alkalommal betaláltak, végleg eldöntve ezzel a lényegi kérdéseket (5-0).

A harmadik etapra az volt a kérdés, hogy sikerül-e összekapnia magukat Acélbikáinknak, akik szűk tíz percig bírták is a hazai nyomást, de 27 másodperc alatt előbb egy emberelőnyös, majd egy egyenlő létszámban lőtt góllal növelte tovább előnyét a hazai gárda (7-0). Az 53. percben azért legalább a szépítés összejött Strenk szintén fórból lőtt találatával, de a végső szó a hazaiaké volt, akik Fodor második góljával alakították ki a 8-1-es hazai győzelmet jelentő végeredményt.

SC Csíkszereda – DAB 8-1 (0-0, 5-0, 3-1)

DAB: Kovács – Léránt, Ahonen, Savolainen, Szalma, Somogyi – Bánki, Varga, Károly, Strenk 1, Janech – Belicenka, Sziszak, Zaharevics, Marosi, Atamancsuk – Vaculik, Léhi, Zorin (1), Michalevic, Kuminka. Vezetőedző: Niko Eronen.

(Kép forrása: SC Csíkszereda)