május 4, 2024

Debreceni öröm a jégcsarnokban

Hiába állt fel megint hátrányból, ismét a véghajrában kapott góllal szenvedett vereséget együttesünk a DEAC elleni hazai találkozón.

A DEAC elleni hazai összecsapással folytatta az Erste Liga küzdelmeit kedden este negyed héttől a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. Ugyan a vendégek jó formát mutattak az utóbbi fordulókban, az Acélbikák célja az volt, hogy végre megszerezzék első rendes játékidős győzelmüket a sorozatban.

A mérkőzést ezzel együtt a vendégek kezdték erősebben, az első három-négy percben bőven volt dolga Hughson kapusnak, s bár az első igazán nagy ziccer Dansereau előtt adódott, de sem a debreceni próbálkozásokból, sem ebből nem született gól. A harmad derekához közeledve valamelyest kiegyenlítődött a játék, akadt lehetősége mindkét csapatnak, de a kapusok továbbra is kiválóan tették a dolgukat, így nem változott az eredmény. A játékrész hajrájában kétszer is emberfórba került a Debrecen, s bár mindkettőt kivédekezték, a Bikák, a 18. percben a támadó harmadban veszített korongot együttesünk, s a kontrát remekül végigvitték a debreceniek, akik Szűcs találatával megszerezték a vezetést (0-1).

A bekapott gól után jött egy újabb emberhátrány, így a második etapot is a vendégek kezdhették támadásokkal, de Mazurek lövésénél a kapuvas segítette ki Debrecent. Jött azonban hamar egy újabb hazai kiállítás, de hiába védekezték ezt is ki az Acélbikák, ismét jött egy eladott korong, amiből ismét Szűcs lőtt könnyű gólt, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a mieinket (0-2). Az újabb találat után is a vendégek voltak veszélyesebbek, ám ők is tudtak hibázni, s ezt Pinczés használta ki a 34. percben, s egy szóló végén visszahozta a meccsbe a Bikákat (1-2). Főleg úgy, hogy nem sokkal később végre a mieink is emberelőnybe kerültek, s ebből Dansereau lőtt bombagólt a bal felsőbe, így a 38. percben kezdődhetett minden elölről (2-2).

A harmadik húsz percet a Bikák kezdték erősebben, mégis a DEAC szerzett vezetést Molnár révén, aki egy erősen véleményes játékvezetői döntés után vette be Hughson ketrecét (2-3). Az újabb hátrány meg is zavarta a Bikákat, kellett pár perc, mire ismét erőre kapott az alakulat, de az 51. percben Mazurek erőszakossága gólt ért emberelőnyben, így másodszor is sikerült egalizálni (3-3). A folytatásban két alkalommal játszhattak fórban a mieink, de hiába voltak meg a ziccereik, nem tudtak élni velük, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, jött a büntetés, mert az 58. percben Izacky egy szép egyéni alakítás végén ismét vezetéshez juttatta a Debrecent. A hajrában kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre Dave Leger, ám ebből is gólt lőttek a vendégek, akik Sándor egész pályás emelésével állították be az 5-3-as DEAC-sikert jelentő végeredményt.

DAB – DEAC 3-5 (0-1, 2-1, 1-3)

DAB: Hughson – Kovács, Nilsson, Azari Pihlqvist, Török – Dósa, Phillips, Dansereau 1, St. Pierre (1), Szappanos – Hruby, Lencsés, Gebei, Mazurek 1 (1), Pozsár – Jakabfy, Mestyán (1), Németh (1), Tamás, Pinczés O. 1. Vezetőedző: Dave Leger.

DEAC: Gönczi (1) – Kloz (1), Vokla, Izacky 1, Dalecky, Novotny – Kiss R., Sándor 1, Hári, Pestunov, Kuleshov – Filbrandt (1), Kiss P. (1), Mazzag, Szűcs 2 – Sándor, Berta, Molnár 1, Kozma. Vezetőedző: David Musial.