május 4, 2024

DAB – DEAC edzői értékelések

Így látták a szakvezetők a debreceniek 5-1-es dunaújvárosi győzelmét.

Niko Eronen: – Nagyon fontos meccs volt ez számunkra, mégsem láttunk eleget magunktól, így nagy csalódás ez az eredmény, de ellenfelünk megérdemelte ezt ma. Semmit nem akarok elvenni tőlük, jól játszottak, mindent megérdemeltek, míg mi semmit. Összességében, ha egy ilyen fontos találkozót játszol, ami playoff-meccsnek is beillik az ellenféllel szemben, akkor minden apró részletnek, tűznek, szellemnek helyén kell lennie, de ezt nem láttuk ma. Nehéz ilyenkor egy olyan csapat ellen játszani, amelyik ezt viszont megmutatja sőt, igazából lehetetlen.

Vaszjunyin Artyom: – Jókor szereztük meg a vezetést, majd a második elején jött újabb két gól, a vége azonban nem volt egyszerű, ránk jött a Dunaújváros, nehéz utolsó öt percünk volt, gólt is kaptunk. Veszélyes ez a 3-0, mert hátra dől a csapat, s ilyenkor nem úgy mennek a lábak, mindenki elkezdett egy kicsit könnyelműen bánni a koronggal. A harmadikban annyi volt a feladat, hogy újra felpörögjünk és egyszerűen, okosan játsszunk. Ez sikerült, mert jött az Újváros, szétnyílt és tudtunk újabb gólokat szerezni a hibáikból.