május 3, 2024

Bravúros pont Csíkszeredából

Fordulatos, kőkemény csatában kényszerítette hosszabbításra a címvédőt az Acélbikák alakulata – együttesünk végül 5-4 arányú vereséget szenvedett, de összesen 4 egységgel zárta a szezon első erdélyi vendégjátékát!

A Csíkszereda otthonában zárta idei első erdélyi turnéját a DA együttese, és a Brassó elleni vereség, valamint a Gyergyó jegén kivívott bravúrgyőzelem után nagy kérdés volt, melyik arcát mutatja a hétfő esti összecsapáson Niko Eronen együttese. Mivel azonban a székely legénység sem villogott mostanában, jó esély volt arra, hogy harcos ütközetet láthat a Vákár közönsége.

Csíki nyomás után szépséges fordítás

Sajnos a meccs első percei a vendéglátók fölényét hozták, nagy erőkkel támadt a Szereda, és a nyomás gyorsan gólt hozott – Fodor Csanád talált a DAB ketrecébe a 3. percben. A csíki vezetés nem törte meg a mieinket, egy emberelőnyös játék nyomán egyenlített az Acélbikák gárdája; Pinczés avatta föl Adorján hálóját a 6. percben (1-1).

Sajnos nem sokáig örülhettünk az egálnak, egy eladott korong után gyors támadást fejezett be góllal a vendéglátó – a 7. minutumban már újra mi futhattunk az eredmény után (2-1). A folytatás is komoly csatát, nagy küzdelmet hozott (és sajnos két kimaradt dunaújvárosi ajtó-ablak ziccert is), és bár nagyon küzdött a DAB, a harmad második felében is inkább a hazaiak akarata érvényesült – ebben a szakaszban elsősorban a kontrákra épített a Dunaújváros, igaz, ekkor még eredménytelenül, az első szünetre hazai vezetéssel vonulhattak a csapatok.

A második harmad eleje viszont a mieink perceit hozta: előbb a remek formában játszó Pinczés szúrt bele gólt érően egy kapu elé betett korongba, így a 23. percben egyenlített az Acélbikák együttese, majd egy minutumon belül Embrich távoli bombája talált utat a csíki kapuba – váratlanul, de nem érdemtelenül fordított csapatunk (2-3).

A dunaújvárosi vezetés érezhetően fölpaprikázta a vendéglátókat, a harmad második felében egyértelműen a Szereda dominált – Varga Arnold és Brus sérülése után picit megingott a Bikák védelme –, de Kovács kapus bravúrjai nyomán nem változott az állás. Ráadásul a harmad végén két eladott korongból ismét kontrázott a DAB, az első ziccer még kimaradt, de Embrich újabb bombája már meglepte Adorjánt – öt másodperccel a játékrész vége előtt kettőre nőtt a mieink előnye (2-4).

Hősies küzdelem, de végül hazai siker

Amilyen szépen ért véget a második felvonás, olyan pocsékul kezdődött a befejező játékrész az Acélbikák szempontjából – a 41. percben Stach távoli lövése akadt be, egyértelműsítve, hogy még kemény végjáték vár a felekre (3-4).

A folytatás lüktető játékot és komoly csíki nyomást hozott, és bár egy ideig jól tartott a DAB hátsó alakzata, az 53 percben elvédekezte magát együttesünk, és ezt nem hagyta büntetlenül a házigazda – Részegh Tamás lapos lövésével egyenlített a Szereda (4-4). Ahogy arra számítani is lehetett, a végjáték is öldöklő küzdelmet hozott, alig egy perccel a vége előtt még videózás is volt egy csíkszeredai lövés után (kapuvas a vége), de az eredmény a rendes játékidőben nem változott – hosszabbítás döntött a harmadik ligapont sorsáról. És az sajnos a hazai gárdának jutott – egy szóló végén Részegh talált be a 63. perc végén –, de a DAB hívei sem panaszkodhatnak: a címvédő otthonából is pontot rabolt az Acélbikák gárdája!

Együttesünk így összesen 4 egységet gyűjtve zárta a szezon első erdélyi túráját – ez pedig igazi bravúr, csak így tovább, Bikák!