május 5, 2024

Bravúr a javából!

Fegyelmezett játékuknak, Szűcs duplájának, Kovács remek védéseinek is köszönhetően arattak hosszabbításos, 4-3-as győzelmet Acélbikáink a MAC HKB Újbuda elleni ajkai összecsapáson.

Közel két hét szünet után játszott újra tétmérkőzést a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata, mely a MAC HKB Újbuda együttesét látta vendégül az Erste Liga újabb fordulójában, ám ezúttal nem a Dunaújvárosi Jégcsarnokban, hanem a sportág népszerűsítése miatt az Erste liga Matiné keretein belül Ajkán húztak szerelést a játékosok ma délután negyed háromtól.

A mieink kezdésére nem is lehetett panasz, mert Szűcs már az első perc legvégén meglepte Farkas kapust egy éles szögből leadott lövéssel, így nagyon hamar megszerezte a vezetést együttesünk (1-0). Nem sokáig örülhettünk azonban ennek, mert Gooch kapu mögül visszatett passzából Schlekmann egyenlített a hatodik perc derekán (1-1). A folytatás kiegyenlített játékot hozott, ám a lényegesen nagyobb lehetőségek a mieink előtt adódtak, de a párharcokat rendre Farkas nyerte a dunaújvárosi csatárok ellen. A 16. percben megkapta első emberfórját a MAC, de a Bikák jól védekeztek, s bár kiegészülésük után is fölényben maradtak a vendégek, az eredmény nem változott, így 1-1-es állással vonultak pihenőre a felek.

A második etap elején újra emberelőnybe került a MAC, bizony Kovács kapusnak bravúrok sorozatára volt szüksége ahhoz, hogy tartsa az eredményt. Elég volt azonban egy pillanatnyi kihagyás a vendégektől, s azonnal büntettek az Acélbikák is, mert Lőczi ugrott ki szólóban, majd Farkast becsapva fonákkal a hálóba emelt a 26. percben (2-1). Sajnos még a játékrész dereka előtt ismét egalizált a MAC, miután Izacky csent korongot Szécsitől, majd lőtt a hálóba, de erre is volt válasza a Gudas-csapatnak, mely a 36. percben emberelőnybe került, s a fórt mindössze huszonhárom másodperc alatt értékesítve, Bubnov találatával megint vezetésnek örülhetett (3-2). A fővárosiak persze nem adták fel, s ahogy eddig, úgy ezúttal is gyorsan egalizáltak Schlekmann révén, így a második szünethez érve is egált mutatott az eredményjelző (3-3).

A harmadik etap elején nagy esélyt kaptak a Bikák, ám hiába játszhattak közel két percig kettős fórban, csak helyzetekig jutottak, gólig nem. Miután kiegészült a MAC, ismét kisebb fölénybe került, ám ez helyzetekben igazán nem mutatkozott meg, sőt, Szécsi ziccerénél Farkasnak kellett nagyot védenie az 51. percben. Nem sokkal később Izacky szólójánál mutatott be újabb bravúrt Kovács, majd a hajrában Török előtt volt még lehetőség, ám az eredmény már nem változott, így 3-3-as döntetlent hozott a rendes játékidő.

Jöhetett az ötperces ráadás, melyben újra emberelőnybe került a fővárosi alakulat, ám ahogy a korábbiakat, úgy ezt is önfeláldozó játékkal védekezték ki Leo Gudas játékosai. Miután kiegészült a DAB, egy gyors ellentámadást vezetett együttesünk, s az első gólunk szerzője, Szűcs István egy remek csel után kilőtte a rövid felső sarkot, megszerezve ezzel a győztes gólt, így Acélbikáink bravúros, 4-3-as sikerrel, két ponttal a zsebükben jöhetnek haza Ajkáról. Soha rosszabb matinét!

DAB – MAC HKB Újbuda 4-3 (1-1, 2-2, 0-0, 1-0) – hosszabbítás után

DAB: Kovács – Bubnov 1, Pozsár (2), Kabatayev, Török (1), Szappanos – Benke, Bobcek, Németh P., Rybchyk, Szűcs 2 – Erdély, Szécsi, Horváth (1), Lőczi 1, Németh Á. (1) – Tamás, Druja, Gebei, Marosi, Pinczés O. Vezetőedző: Leo Gudas.

MAC: Farkas – Macaulay (1), Tóth G. (1), Schlekmann 2, Gooch (2), Izacky 1 (1) – Garát, Ádám, Dansereau, Ritter – Pozsgai (1), Csollák, Stevens, Molnár, Djumic – Dóczi, Tóth R., Kreisz, Pápa. Vezetőedző: Kangyal Balázs.