május 6, 2024

Becze triplája is kevés volt a DAB-nak

Hazai környezetben szenvedett fájdalmas, 5-3-as vereséget a Fehérvári Titánoktól a sok hibával játszó Dunaújvárosi Acélbikák csapata.

A Miskolc elleni 4-2-es vereséget követően hazai környezetben korcsolyázott jégre a DAB csapata, mely pénteken este hat órától a Fehérvári Titánok gárdáját látta vendégül az Erste Liga újabb fordulójában. Jason Morgan együttese azonban nem kezdte jól a találkozót, s az összeszedettebb fehérváriak a negyedik, valamint a nyolcadik percben is bevették Duschek ketrecét (0-2). A DAB azonnal rá is lépett a gázpedálra, s Becze révén sikerült is szépíteni a harmad derekán, s bár a folytatásban is fölényben játszott, az ellenfél kapuja előtt nem volt elég éles, így a vendégek 2-1-es vezetésével ért véget az első játékrész.

A második felvonás elején hiába kezdett nagyobb tempóban a házigazda, Szabó lövése alaposan meglepte Duscheket, így újra kétgólos hátrányból kellett kapaszkodnia az Acélbikáknak (1-3). Lehetőség volt is a felzárkózásra, mert előbb Hári, majd Turcotte vezethetett szólót Gyenesre, ám a lehetőségek kimaradtak, s ahogy az ilyenkor lenni szokott, a harmad hajrájában egy lecsorgó korongot Schoenmakers juttatott Duschek mögé, még nehezebb helyzetbe hozva ezzel a DAB alakulatát (1-4).

A záró harmadban ugyan igyekezett a házigazda, de továbbra is sok volt a hiba a játékában, így a fehérváriak biztosan őrizték előnyüket. A 48. percben Becze emberhátrányos találata ugyan visszahozta a hazai drukkerek pontszerzési reményeit, ám elég volt egy újabb méretes hiba, s a Titánok Mazzag szintén hátrányból szerzett találatával eldöntötték a három pont sorsát az 55. percben (2-5). A véghajrában így hiába szerezte meg harmadik találatát is Becze Tihamér, ez ma nem ért pontszerzést, így a kevesebb hibával, s hatékonyabban játszó vendégek örülhettek az 5-3-as győzelemnek.

DAB – Fehérvári Titánok 3-5 (1-2, 0-2, 2-1)

DAB: Duschek – Erdélyi (1), Hüffner, Azari, Becze 3, Novotny, Léránt, Orbán, Izacky, Nageler, Turcotte, Hruby, Lencsés, Hári (1), Odnoga, Silló (1), Skrypets, Török, Borbás, Nagy, Németh. Vezetőedző: Jason Morgan.

Fehérvári Titánok: Gyenes – Imre, Vehmanen (1), Ainsworth (1), Antilla (1), Schoenmakers 2, Reiter, Szabó 1, Hamvai (1), Mazzag 2, Szita, Láday, Szaller (1), Balogh, Kiss, Vizi, Antal, Péter (2), Prácser, Varga. Vezetőedző: Kóger István.

Jason Morgan: – A koncentrációnk hiánya okozta ma este a vesztünket. A fiúk már a bemelegítés alatt túlságosan lazának tűntek – valószínűleg ez a karácsonyi szünetnek is köszönhető volt. Az ellenfél kapusa, akivel korábban dolgoztam együtt, nagyon összeszedett volt, hiába volt tucatnyi kidolgozott helyzetünk és szólónk, valahol mindig hiba került a gépezetbe.

Kóger István: – Igyekeztünk a védekezésre alapozni és minél eredményesebben kihasználni a lehetőségeinket. Több meccsünk volt, ami a nüanszokon ment el, most megpróbáltuk kijavítani az apró hibákat, ami sikerült is. Szerencsére végig koncentráltan játszottunk – ennek köszönhetjük a három pontot!