május 4, 2024

A hajrában lett biztos a GYHK sikere

A befejezéseknél hatékonyabb Gyergyói HK az utolsó harmadban döntötte el a pontok sorsát az Acélbikák ellen.

Idei első erdélyi túrájának nyitómeccsén, a Gyergyói HK vendégeként korcsolyázott jégre ma este fél hattól a Dunaújvárosi Acélbikák jégkorong csapata. A két gárda idén egyszer már találkozott egymással, s mivel a felek dunaújvárosi meccsén a vendégek örülhettek 5-1-es sikernek, így ezúttal is Gyergyó számított valamivel esélyesebbnek.

A mérkőzés elején nem sokat töltöttek ismerkedéssel a csapatok, komoly ütközésekkel, nagy iramban vágott neki mindkét gárda az első harmadnak, s bőven volt feladata a kapusoknak. Az 5. percben Szappanos kiállítása alatt kellett védekeznie a Bikáknak, akik ezt, illetve Török kétpercét is gond nélkül kihúzták sőt, Mazurek révén a mieink jártak közelebb a gólszerzéshez. A 13. percben először játszhattak fórban a Bikák, melyből Dansereau, majd Török is veszélyeztetni tudott, de Cooke is hozta, amit elvártak tőle társai. A harmad hajrájában valamivel aktívabbak voltak a vendéglátók, de a DAB védelme jól zárt, így gól nélküli állással vonultak pihenőre a csapatok.

A második etap elején Szappanos szólózhatott, ám nem találta el a kaput, majd még ebből az akcióból kapott egy emberelőnyt a házigazda, s ahogy az lenni szokott, a kihagyott ziccert góllal büntette a Gyergyó, mely Koskiranta kapáslövésével megszerezte a vezetést (1-0). Szinte azonnal kaptak egy fórt a Bikák is, ám hiába játszhattak négy percig emberelőnyben, nem tudtak élni az eséllyel. Ami nem jött össze előnyben, az sikerült egyenlő létszámban, mert a 36. percben Dansereau adott parádés passzt Szappanosnak, aki közelről nem hibázott, így újra egált mutatott az eredményjelző (1-1). A harmadból hátralévő időben volt helyzet itt és ott is, de az eredmény már nem változott, vagyis a harmadik etapra maradt a döntés.

Melynek elején az első nagy ziccer a mieink előtt adódott, de Cooke kétszer bravúrral tudott védeni. a 44. percben mégis a Gyergyó szerzett újra vezetést, miután a cseh Troncinsky került lövőhelyzetbe egy buli után, s laposan a jobb alsóba vágta a pakkot (2-1). Nehezítette a mieink helyzetét, hogy a gól után Mazurek végleges fegyelmit kapott reklamálásért, így számára véget ért a találkozó. Egy emberelőnyből mégis egyenlíthettek volna Acélbikáink, ám hiába sorozták meg a hazai ketrecet, egy kicsi rendre hiányzott a gólhoz. hátránya tudatában muszáj volt kinyílnia a Bikáknak, s ezt egy kontrából Szigeti büntette, majd egy újabb nagy dunaújvárosi ziccert követően ismét lefordult a hazai csapat, mely Csergő találatával el is döntötte a mérkőzést (4-1). Az utolsó öt percre így már semmi izgalom nem maradt, hiába játszott a mérkőzés nagy részében jól a DAB, a kapuk előtt sokkal pontosabb Gyergyó örülhetett végül a három pontot érő győzelemnek.

Gyergyói HK – DAB 4-1 (0-0, 1-1, 3-0)

Gyergyói HK: Cooke – Ferenc, Poplidnik (1), Bíró G., Koskiranta 1, Szigeti 1 – Kozma, Troncinsky 1 (1), Basaraba (1), Oulette, Péter – Nagy (1), Rasulov, Benedek (1), Csergő 1, Silló – Lázár, Barabás, Elekes, Sára. Vezetőedző: Szilassy Zoltán.

DAB: Hughson – Dósa, Phillips, Mazurek, Pihlqvist, Török – Kovács, Nilsson, Dansereau (1), St. Pierre (1), Szappanos 1 – Hruby, Mestyán, Azari, Németh, Pozsár – Jakabfy, Lencsés, Gebei, Tamás. Vezetőedző: Dave Leger.

Főoldali kép forrása: Gyergyói HK